Správná vůně zahání úzkost a zbavuje stresu

Vhodně zvolená vůně zlepší náladu, uvolní mysl a ještě zvýší chuť na sex. Jasmín léčí deprese, čokoláda zbavuje stresu a skořice působí jako afrodiziakum.
Zdroj: Albina Glisic / Shutterstock.com
Správně vybraná vůně umí zahnat všechny splíny a starosti. Zlepší náladu, uvolní mysl a ještě zvýší chuť na sex. Našli jsme pro vás ty nejlepší. 

Princip aromaterapie je jednoduchý: Vůni zaznamenávají čichové nervy, které pak informaci o ní předávají do mozku, konkrétně do té části, která hraje důležitou roli při utváření našich emocí. Vůně tak umí během krátké chvíle změnit naši náladu. Nechte se okouzlit jemnou čokoládou, hřejivou skořicí, svůdným jasmínem nebo svěžím červeným pomerančem.

Jasmín

Uvolňuje napjaté nervy a zahání úzkost, dokonce se používá i při léčbě těžkých depresí. Zlepšuje náladu, přináší optimismus a zvyšuje chuť na sex. Zkuste si pár kapek jasmínové esence vetřít do vlasů, každý se za vámi otočí.

Čokoláda

Navozuje dobrou náladu a pocit štěstí. Její sladká vůně zbavuje stresu a harmonizuje celé tělo. Skvělá je hlavně v tělové péči, třeba v maskách nebo zábalech. Nejenže vás vůně čokolády bude obklopovat celý den, ale vaše pokožka dostane i pořádnou dávku antioxidantů, které zabraňují předčasnému stárnutí.

Skořice

Evokuje domácí pohodu a teplo. Má povzbudivé účinky, prohřívá tělo, odstraňuje únavu a taky funguje jako oblíbené afrodiziakum. Zkuste si kápnout esenciální skořicový olej do aromalampy nebo do koupele. Krásně vám provoní byt a zaručeně odplaví podzimní splíny.

Červený pomeranč

Svojí vůní vám připomene léto. Vyrovnává psychiku a mírní únavu. Kromě toho navozuje dobrou náladu a příjemně osvěžuje. Kápněte si pomerančový esenciální olej do aromalampy, pomůže vám zrelaxovat unavenou mysl.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.