Síla jablečného octa
To, že je jablečný ocet extrémně přínosný pro náš organismus, pro vás určitě není žádná novinka. Proto ho mějte i během jarního období neustále po ruce. Jeho užíváním dodáte tělu pořádnou dávku enzymů a zvýšíte příjem draslíku. Zároveň si díky němu vyrovnáte pH v těle a podpoříte tak zdraví mikrobiomu. Což je přesně to, co na jaře potřebujete. Jablečný ocet navíc pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi a můžete být tak pomocníkem pro redukci tělesné hmotnosti. Dopřejte si lžíci jablečného octa zředěného vodou ráno nebo před jídlem. Pokud vás ocet odrazuje svým štiplavým aroma, můžete si jablečný ocet pořídit i v tabletách jako doplněk stravy.
Obklad na játra z ricinového oleje
Ricinový olej možná znáte jako skvělého pomocníka pro péči o pleť nebo vlasy. Zábal z ricinového oleje ale stimuluje 3 důležité části těla, a to lymfatický a oběhový systém a játra. Ricinový olej má totiž velmi dobré složení, je bez chuti a vůně a velmi dobře proniká pokožkou. Až 95 % oleje tvoří mononenasycená mastná kyselina ricinolejová. Ta má silné antibakteriální, antioxidační a protizánětlivé účinky. Obklad na játrech pomáhá uvolňovat napětí, a tím snadněji detoxikuje játra. Stačí, když si obklad namočíte v oleji a přiložíte na pravou spodní část břicha. Podpoříte tak vylučování toxinů ze svého těla a navíc se tím postaráte o lepší spánek a hlubokou relaxaci.
Zařaďte kurkumin
Kurkumin je hlavní kurkuminoid extrahovaný z kurkumy. Ano, samotná kurkuma je velmi zdravá, ale podíl kurkuminu v ní je velmi nízký oproti tomu, co bychom chtěli svému tělu dodat. Proto i v případě kurkuminu je fajn sáhnout po suplementu, který dodá organismu potřebnou dávku, abyste zvýšili jeho účinnost. Kurkumin je vysoce protizánětlivý, brání hromadění tuků a usnadňuje štěpení zásobních tuků v játrech. Podporuje také samotné trávení tak, že uvolňuje jemné svaly na stěnách střev. Pokud se po zimě cítíte opravdu těžce a zaneseně, kurkuma nebo samotný kurkumin ve vašem jídelníčku rozhodně nesmějí chybět. Zvyšuje totiž produkci žaludeční sliznice, která vytváří ochrannou vrstvu kolem žaludku. Účinně tak harmonizujete vaše zažívání.
Aromaterapie pomůže
Probuďte na jaře všechny své smysly. Na čich rozhodně nezapomínejte. Aromaterapie může posloužit jako podpůrný prostředek při očištění nejen organismu zevnitř, ale pro povzbuzení mysli a očistu prostoru, ve kterém se nacházíte. V tuto dobu se skvěle hodí citrusové vůně, které mají prokazatelně pozitivní účinek i na naše játra. Sáhněte po aroma citrónu, grapefruitu nebo citronové trávy. Odpařované aroma citronu působí antisepticky a protizánětlivě, ničí bakterie a účinně povzbuzuje organismus. Grapefruit zase podporuje lymfu, rozpouští tuky, zmírňuje deprese a úzkosti. K očistě patří nejen péče zevnitř, ale i zvenku, proto určitě sáhněte po vonných esencích.
Využijte epsomskou sůl
Koupele s epsomskou solí na jaře určitě nevynechejte. Epsomská sůl je sloučenina hořčíku a síranu, má detoxikační a zklidňující účinky. Díky vstřebávání hořčíku přes kůži pomůže zklidnit nervový systém, uvolní svaly a napomáhá vyplavování toxinů z těla. Má výborné účinky i v boji proti migréně. Takovou uvolňující koupel si můžete dopřát kdykoliv a funguje jako skvělý podpůrný prostředek při jarní očistě.
Zdroje:
https://katerinaburesova.cz/zabalte-se-do-ricinu/
https://www.woldoshop.cz/blog/kurkuma-a-jarni-detox/
https://www.darzprirody.cz/112-doplnky-neera-kury/epsomska-sul-200g/