Vsaďte na čich

Ten je v našem životě důležitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Kromě toho, že ovlivňuje naše vnímání okolí, dokážou v nás vůně vyvolat různé pocity a nálady. Vhodně zvolená vůně pomůže s eliminací napětí, odbouráním stresu, ale i s navozením pocitu vzájemného souznění a napojení. A právě ty nás zajímají, protože jsou skvělým průvodcem romantické atmosféry, kterou si zpříjemníte večer.

Zaměřeno na květiny a ovoce

Mnoho lidí má romantiku spojenou s darovanou kyticí. Možná i právě proto se o navození romantické atmosféry nejlépe postarají vůně s květinovým základem. Nic nezkazíte, sáhnete-li ve snaze o podporu romantické nálady po tradiční vůni růže či šeříku. Vaši náladu podpoří ale také jasmín, fialka, geránie a samozřejmě nezbytná levandule, která navíc po náročném pracovním dni navodí i tolik potřebné zklidnění. Z ovocných vůní, které připomínají léto, se pro navození romantické atmosféry zaměřte na citrusové plody. Kromě vůně jahod, malin či višní skvěle poslouží také silice z pomeranče, mandarinky anebo grepu. Překvapivě účinná je pro navození klidu a pocitu sdílení také silice z granátového jablka, jehož šťáva vykazuje dokonce afrodiziakální účinky.

Vůně vánočního cukroví

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč většina z nás tolik miluje předvánoční čas, kdy je byt provoněný kořením při pečení cukroví? Možná jsou na vině právě použité ingredience. Vanilka, hřebíček, skořice, zázvor, to všechno jsou vůně, které v nás automaticky otevírají dvířka k příjemným zážitkům. Dopřejte si je i v jiných částech roku než pouze o Vánocích. Vždyť vlastnoručně upečenými zázvorovými sušenkami se skořicí můžete překvapit i na Valentýna.

Jak si romantickou vůni dopřát?

Ten nejpřirozenější způsob spočívá ve využití aromalampy, do které přidáte několik kapek přírodního esenciálního oleje. Dejte ale pozor a nepřehánějte to s počtem kapek. Esenciální oleje bývají velmi koncentrované a již minimální množství provoní celý byt. Jejich velká koncentrace by vám namísto navození romantické atmosféry přivodila maximálně tak bolest hlavy. Výbornou alternativou k aromalampě jsou vonné svíčky. V nich je již vůně ve vhodné koncentraci namíchána, takže se nemusíte obávat, že byste to přehnali s koncentrací. Navíc samotný pohled na hořící svíčku vás zklidní a přinese tu správnou romantiku.