Premium obsah

Jak se zbavit suchých pat přírodní cestou

Jak se zbavit suchých pat přírodní cestou
Suché paty představují estetický problém zejména v letní sezoně, kdy se nosí otevřené boty. Pokud se však objeví nepříjemné praskliny, z čistě vzhledové záležitosti se stává i vážný zdravotní problém, neboť praskliny bolí. Suchá kůže může způsobit nepříjemné zatrhávání v ponožkách. Praskliny navíc znamenají potenciální vstupní bránu pro průnik bakterií. Jako důsledek prasklých pat vás mohou potrápit také plísňová onemocnění. Proto rozhodně stojí za to se tímto tělesným problémem zabývat.

Kde se berou suché paty

Příčinou popraskaných pat je chlorid sodný, který se na pokožce vyskytuje přirozeně a může na kůži vyvolat změny. Nachází se v potu, který je produkován potními žlázami, jejichž značné množství se vyskytuje i v těchto partiích. Naopak mazové žlázy zde přítomny nejsou. Rozpraskané paty se však vždy projevit nemusí. Rozhodující je i řada dalších faktorů jako pokročilý věk, výskyt nadváhy či přítomnost dalších onemocnění, třeba lupénky nebo diabetu. Náchylní ke vzniku rozpraskaných pat jsou i lidé, kteří více času tráví vestoje.

Do boje s nevzhlednými patami

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.