Jak čelit jarní únavě s bylinkami?

Jak čelit jarní únavě s bylinkami?
Jarní únava není jen výmyslem několika lenochů. Jde o významný signál našeho těla, které se snaží po zimě opět aktivovat všechny své síly a obranné mechanismy, aby snáze přešlo na fyzicky náročný režim teplejší části roku.

Kde se bere jarní únava?

Její příčinou je zejména oslabení imunity, které je v zimě kvůli nedostatku slunečního záření, a tedy i nižšímu přísunu vitaminu D obvyklé. V zimě obecně více jíme, čímž zatěžujeme trávicí trakt, méně se hýbeme a méně chodíme ven. Častější pobyt ve vytopené místnosti, infekční choroby, nedostatek spánku, pracovní stres, ale i případná chronická onemocnění, jako například cukrovka, potíže se štítnou žlázou a další mohou vést k únavě, která přetrvává dlouhodobě a přejde taktéž do chronického stadia. Chronický únavový syndrom je dokonce jednou z běžně diagnostikovaných chorob, kterou trpí rok od roku více lidí. Nenechte svoji jarní únavu přejít až do tohoto stavu a obnovte síly svého těla pomocí bylinek.

Adaptogeny začněte užívat co nejdříve

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.