Premium obsah

Jak čelit jarní únavě s bylinkami?

Jak čelit jarní únavě s bylinkami?
Jarní únava není jen výmyslem několika lenochů. Jde o významný signál našeho těla, které se snaží po zimě opět aktivovat všechny své síly a obranné mechanismy, aby snáze přešlo na fyzicky náročný režim teplejší části roku.

Kde se bere jarní únava?

Její příčinou je zejména oslabení imunity, které je v zimě kvůli nedostatku slunečního záření, a tedy i nižšímu přísunu vitaminu D obvyklé. V zimě obecně více jíme, čímž zatěžujeme trávicí trakt, méně se hýbeme a méně chodíme ven. Častější pobyt ve vytopené místnosti, infekční choroby, nedostatek spánku, pracovní stres, ale i případná chronická onemocnění, jako například cukrovka, potíže se štítnou žlázou a další mohou vést k únavě, která přetrvává dlouhodobě a přejde taktéž do chronického stadia. Chronický únavový syndrom je dokonce jednou z běžně diagnostikovaných chorob, kterou trpí rok od roku více lidí. Nenechte svoji jarní únavu přejít až do tohoto stavu a obnovte síly svého těla pomocí bylinek.

Adaptogeny začněte užívat co nejdříve

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.