Premium obsah

Echinacea by v domácí lékárničce neměla chybět

Echinacea by v domácí lékárničce neměla chybět
Echinacea, česky třapatka nachová, je bylina pocházející ze Severní Ameriky. Obsahuje řadu léčivých látek, které zvyšují schopnost organismu bojovat proti virům a bakteriím. K léčbě zdravotních neduhů ji používali už staří indiáni, kteří jí přezdívali sluneční oblouk. Nedali na ni dopustit zejména při léčbě povrchových ran, kousnutí a bodnutí hmyzem a uštknutí hady. 

Blahodárné účinky této bylinky potvrdilo i mnoho vědeckých studií, prováděných od konce 19. století. Pokud chcete aktivovat imunitní systém a dostat se zpátky do kondice, neměla by echinacea ve vaší domácí lékárničce chybět. Obzvláště v zimním období plném chřipek, angín a nachlazení je tahle malá nachová rostlinka nejlepší prevencí i přírodním lékem. Unikátní mix glykoproteinů, polysacharidů, flavonoidů a esenciálních olejů aktivuje lymfocyty (typ bílých krvinek), které jsou schopny pohltit původce infekce přímo v organismu a produkovat protilátky.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.