Echinacea by v domácí lékárničce neměla chybět

Echinacea působí jako přírodní antibiotikum jak proti virům, tak bakteriím.
Echinacea, česky třapatka nachová, je bylina pocházející ze Severní Ameriky. Obsahuje řadu léčivých látek, které zvyšují schopnost organismu bojovat proti virům a bakteriím. K léčbě zdravotních neduhů ji používali už staří indiáni, kteří jí přezdívali sluneční oblouk. Nedali na ni dopustit zejména při léčbě povrchových ran, kousnutí a bodnutí hmyzem a uštknutí hady. 
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

Blahodárné účinky této bylinky potvrdilo i mnoho vědeckých studií, prováděných od konce 19. století. Pokud chcete aktivovat imunitní systém a dostat se zpátky do kondice, neměla by echinacea ve vaší domácí lékárničce chybět. Obzvláště v zimním období plném chřipek, angín a nachlazení je tahle malá nachová rostlinka nejlepší prevencí i přírodním lékem. Unikátní mix glykoproteinů, polysacharidů, flavonoidů a esenciálních olejů aktivuje lymfocyty (typ bílých krvinek), které jsou schopny pohltit původce infekce přímo v organismu a produkovat protilátky.

Echinacea tak působí jako přírodní antibiotikum jak proti virům, tak proti bakteriím. Kromě toho ji lékaři doporučují i jako podpůrný prostředek při léčbě bronchitidy, zánětů močových cest, infekce uší nebo bolesti zubů a dásní. Pokud ale trpíte alergiemi či astmatem nebo jste­-li těhotná či kojíte, poraďte se o vhodnosti jejího užívání se svým praktickým lékařem. 

Zázračné obklady 

Spektrum využití třapatky je rozmanité. Kromě vnitřního užití v podobě kapek, sirupů či čaje ji lze využít i zevně k ošetření řezných ran, spálenin, křečových žil, lupénky, oparů, kožních infekcí či ekzémů. Zakoupit ji můžete v lékárně ve formě mastí nebo tinktury. 

Oblíbená součást léků 

Do Evropy se třapatka dostala až na přelomu 17. a 18. století. Nejprve se používala jako homeopatický lék. K vědeckým studiím posloužila až začátkem 19. století v Německu díky doktoru Meyerovi, který ji poznal u indiánského kmene Póníů a využil ji při výrobě takzvaného Meyerova čističe krve.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.