Echinacea by v domácí lékárničce neměla chybět

Echinacea působí jako přírodní antibiotikum jak proti virům, tak bakteriím.
Echinacea, česky třapatka nachová, je bylina pocházející ze Severní Ameriky. Obsahuje řadu léčivých látek, které zvyšují schopnost organismu bojovat proti virům a bakteriím. K léčbě zdravotních neduhů ji používali už staří indiáni, kteří jí přezdívali sluneční oblouk. Nedali na ni dopustit zejména při léčbě povrchových ran, kousnutí a bodnutí hmyzem a uštknutí hady. 

Blahodárné účinky této bylinky potvrdilo i mnoho vědeckých studií, prováděných od konce 19. století. Pokud chcete aktivovat imunitní systém a dostat se zpátky do kondice, neměla by echinacea ve vaší domácí lékárničce chybět. Obzvláště v zimním období plném chřipek, angín a nachlazení je tahle malá nachová rostlinka nejlepší prevencí i přírodním lékem. Unikátní mix glykoproteinů, polysacharidů, flavonoidů a esenciálních olejů aktivuje lymfocyty (typ bílých krvinek), které jsou schopny pohltit původce infekce přímo v organismu a produkovat protilátky.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.