Zázvorový čaj

Kromě toho, že zázvor podporuje trávení, má silný zahřívací účinek a podporuje krevní oběh. Dále zlepšuje imunitu a pomůže také při nachlazení, bolestech v krku a kašli. Kořen zázvoru můžete použít buď čerstvý, který je aromatičtější, nebo štiplavý sušený.

Příprava: 2-3 cm nastrouhaného zázvoru zalijte literm horké vody. Přidejte lžičku citrónové šťávy a po vychladnutí polévkovou lžíci medu. Vyzkoušejte přidat například nastrouhaná jablka.

Zdroj: Youtube

Skořicový čaj

Skořice je nezbytnou součástí chladného počasí. Má zahřívací a zklidňující účinky, pomáhá tělu prokrvit se a pomáhá při křečích. Kromě toho, že se nejčastěji vyskytuje v pečivu a svařeném víně, je z ní však také dobrý čaj.

Příprava: 2 polévkové lžíce mleté skořice zalijte litrem horké vody. Nechte čaj vychladnout a poté proceďte. Můžete dochutit medem.

Gingko biloba

Výtažky z jinanu dvoulaločného mají pozitivní vliv na krevní oběh a kromě zlepšení mozkových funkcí, paměti a zraku vás zbaví i studených rukou a nohou. Čaj si můžete připravit z čerstvých nebo sušených listů ginko.

Příprava: Asi 10 listů vložte do 2 litrů vody a vařte 5 minut. Oslaďte medem a přidejte ovoce, například kostky pomeranče nebo grapefruitu.

Meduňkový čaj

Meduňka zahřeje a zároveň zklidní tělo i nervy, zažene stres a pomůže vám v noci lépe spát. Popíjení tohoto čaje zabrání zimním depresím z nedostatku slunečního světla a zbaví vás migrén.

Připravte si dvě hrsti meduňkových listů, zalijte litrem vroucí vody a nechte asi 5 minut louhovat. Poté můžete čaj dochutit citronovou, limetkovou nebo pomerančovou šťávou a medem.

Zdroje: