Premium obsah

Uvařte si domácí bylinkové čaje. Skořice na prokrvení, meduňka na spánek

Uvařte si domácí bylinkové čaje. Skořice na prokrvení, meduňka na spánek
Zimní počasí sice již pomalu končí, šálek teplého čaje je ale pro naše tělo příjemný téměř vždy. Jaké ingredience k přípravě čaje použít pro zahřátí a prokrvení?

Zázvorový čaj

Kromě toho, že zázvor podporuje trávení, má silný zahřívací účinek a podporuje krevní oběh. Dále zlepšuje imunitu a pomůže také při nachlazení, bolestech v krku a kašli. Kořen zázvoru můžete použít buď čerstvý, který je aromatičtější, nebo štiplavý sušený.

Příprava: 2-3 cm nastrouhaného zázvoru zalijte literm horké vody. Přidejte lžičku citrónové šťávy a po vychladnutí polévkovou lžíci medu. Vyzkoušejte přidat například nastrouhaná jablka.

Zdroj: Youtube

Skořicový čaj

Skořice je nezbytnou součástí chladného počasí. Má zahřívací a zklidňující účinky, pomáhá tělu prokrvit se a pomáhá při křečích. Kromě toho, že se nejčastěji vyskytuje v pečivu a svařeném víně, je z ní však také dobrý čaj.

Příprava: 2 polévkové lžíce mleté skořice zalijte litrem horké vody. Nechte čaj vychladnout a poté proceďte. Můžete dochutit medem.

Gingko biloba

Výtažky z jinanu dvoulaločného mají pozitivní vliv na krevní oběh a kromě zlepšení mozkových funkcí, paměti a zraku vás zbaví i studených rukou a nohou. Čaj si můžete připravit z čerstvých nebo sušených listů ginko.

Příprava: Asi 10 listů vložte do 2 litrů vody a vařte 5 minut. Oslaďte medem a přidejte ovoce, například kostky pomeranče nebo grapefruitu.

Meduňkový čaj

Meduňka zahřeje a zároveň zklidní tělo i nervy, zažene stres a pomůže vám v noci lépe spát. Popíjení tohoto čaje zabrání zimním depresím z nedostatku slunečního světla a zbaví vás migrén.

Připravte si dvě hrsti meduňkových listů, zalijte litrem vroucí vody a nechte asi 5 minut louhovat. Poté můžete čaj dochutit citronovou, limetkovou nebo pomerančovou šťávou a medem.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.