Pro začátek je důležité zmínit, jaký úkol má krev v našem těle. V minulosti se předpokládalo, že krev je místem, kde sídlí duše. Dnes již víme, že krev dopravuje do všech částí našeho těla živiny v podobě kyslíku a glukózy, a zároveň pomáhá odvádět odpadní produkty jako oxid uhličitý nebo kyselina mléčná. Škodlivé toxiny v dálničním systému krevního řečiště odjíždějí směr plíce, játra a ledviny. Tyto orgány pak odvádí škodliviny pryč z těla. Dospělý člověk má průměrně 5 litrů krve, a pokud bychom za sebe vyložili každou žílu, tepnu a vlásečnici, dosáhli bychom délky 100 000 km. Což je dost dlouhý důvod pro to, věnovat krvi pozornost.

Zdroj: Youtube

Kopřiva

Blahodárné působení kopřivy na náš organismus je mimořádné. Kromě toho, že posiluje obranyschopnost a celkovou imunitu, podporuje kopřiva i krvetvorbu a krevní oběh. Kopřiva je také zdrojem některých minerálů, mimo jiné i železa. Vyzkoušet ji můžete ve formě čajů, doplňků stravy, ale i v jídle - skvěle chutná například v nádivce.

Pampeliška

U nás roste všude, spousta lidí pampelišku považuje za otravný plevel. Určitě jste ale netušili, k čemu všemu se dá použít. Pampeliška je vynikající při detoxikaci organismu, funguje jako skvělý antioxidant a podporuje čištění krve. Mírní také anémii a pomáhá tělu srovnat krevní tlak. Z pampelišky se k těmto účelům používá její kořen.

Ořešák královský

Ořechy z tohoto mohutného listnatého stromu jsou vynikající k výrobě pálenky. A právě ta má pomoct tělu pročistit krev a srovnat trávení. K podpoře krevního oběhu vyzkoušejte i čaj z listů ořešáku - působí pozitivně na hladinu glukózy v krvi.

Zemědým lékařský

Jednoletá rostlina, která v české krajině hojně rozšířena. Svým složením podporuje vylučování vody z organismu a přispívá k normální činnosti jater.

1 lžičku natě zemědýmu zalijte 0,25l vroucí vody, přiklopte a nechte 15 minut louhovat. Můžete ochutit medem.

Zmíněné byliny nejsou samo o sobě zázračné, skvěle ale podporují odvádění toxinů z těla a pomáhají tak správné činnosti lidského organismu. Je důležité pamatovat, že ne každý může pomoci bylin využít a proto doporučujeme konzultovat tyto záležitosti s odborníkem.

Zdroje: