Premium obsah

Zanesená krev je velký zdravotní problém. Tyto bylinky ji dokážou vyčistit

Zanesená krev je velký zdravotní problém. Tyto bylinky ji dokážou vyčistit
Recept na elixír mládí sice nemáme, ale připravili jsme pro vás tip na několik bylin, které vám mládí zaručeně prodlouží. A co víc, pomohou vašemu krevnímu oběhu a čištění krve.

Pro začátek je důležité zmínit, jaký úkol má krev v našem těle. V minulosti se předpokládalo, že krev je místem, kde sídlí duše. Dnes již víme, že krev dopravuje do všech částí našeho těla živiny v podobě kyslíku a glukózy, a zároveň pomáhá odvádět odpadní produkty jako oxid uhličitý nebo kyselina mléčná. Škodlivé toxiny v dálničním systému krevního řečiště odjíždějí směr plíce, játra a ledviny. Tyto orgány pak odvádí škodliviny pryč z těla. Dospělý člověk má průměrně 5 litrů krve, a pokud bychom za sebe vyložili každou žílu, tepnu a vlásečnici, dosáhli bychom délky 100 000 km. Což je dost dlouhý důvod pro to, věnovat krvi pozornost.

Zdroj: Youtube

Kopřiva

Blahodárné působení kopřivy na náš organismus je mimořádné. Kromě toho, že posiluje obranyschopnost a celkovou imunitu, podporuje kopřiva i krvetvorbu a krevní oběh. Kopřiva je také zdrojem některých minerálů, mimo jiné i železa. Vyzkoušet ji můžete ve formě čajů, doplňků stravy, ale i v jídle - skvěle chutná například v nádivce.

Pampeliška

U nás roste všude, spousta lidí pampelišku považuje za otravný plevel. Určitě jste ale netušili, k čemu všemu se dá použít. Pampeliška je vynikající při detoxikaci organismu, funguje jako skvělý antioxidant a podporuje čištění krve. Mírní také anémii a pomáhá tělu srovnat krevní tlak. Z pampelišky se k těmto účelům používá její kořen.

Ořešák královský

Ořechy z tohoto mohutného listnatého stromu jsou vynikající k výrobě pálenky. A právě ta má pomoct tělu pročistit krev a srovnat trávení. K podpoře krevního oběhu vyzkoušejte i čaj z listů ořešáku - působí pozitivně na hladinu glukózy v krvi.

Zemědým lékařský

Jednoletá rostlina, která v české krajině hojně rozšířena. Svým složením podporuje vylučování vody z organismu a přispívá k normální činnosti jater.

1 lžičku natě zemědýmu zalijte 0,25l vroucí vody, přiklopte a nechte 15 minut louhovat. Můžete ochutit medem.

Zmíněné byliny nejsou samo o sobě zázračné, skvěle ale podporují odvádění toxinů z těla a pomáhají tak správné činnosti lidského organismu. Je důležité pamatovat, že ne každý může pomoci bylin využít a proto doporučujeme konzultovat tyto záležitosti s odborníkem.

Zdroje: 

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.