Premium obsah

Bylinky, které by u vás v průběhu léta neměly chybět

Bylinky, které by u vás v průběhu léta neměly chybět
Známe to všichni. Hodnoty na teploměru závratně stoupají a venku je takové dusno, že by se dalo krájet. Za takových podmínek se byť jen po krátkém pobytu venku udělá nevolno téměř každému. Co když si ale dlouhým pobytem na sluníčku způsobíte úpal nebo úžeh a krátce nato vám začne být na omdlení? I v tomto případě si můžete nechat pomoci od přírody.

Bylinka na zchlazení organismu

V první fázi úpalu je potřeba organismus ochladit. Tuto funkci výborně zvládne méně známá bylinka srdečník obecný z čeledi hluchavkovitých. S jejím použitím ale buďte opatrní, protože sice celkově zklidňuje, ale také snižuje tepovou srdeční frekvenci. Na přípravu asi 250 ml odvaru použijte maximálně jednu čajovou lžičku sušené nati srdečníku. Přelijte ji horkou, ale ne vroucí vodou a nechte vylouhovat pod pokličkou alespoň čtvrt hodiny. Srdečník stáhne v těle horkost a pomůže předejít bolesti hlavy.

Úpal nebo úžeh?

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.