Premium obsah

Aloe vera: Krása a zdraví z květináče

Aloe vera: Krása a zdraví z květináče
Co se zdraví prospěšných látek týče, patří aloe vera k rekordmanům. Obsahuje jich totiž přes dvě stovky. Umí urychlit regeneraci, zklidňuje podráždění a dokonale hydratuje. Takže jestli ji doma ještě nemáte, je ten nejvyšší čas si ji pořídit. Poradíme, jak ji pěstovat. Pokud nechcete zahradničit, pořiďte si kosmetiku, která ji obsahuje.

Rostlina s dužnatými špičatými listy se využívala ke zkrášlování i léčení už ve starověkém Egyptě, odkud postupně doputovala do Evropy. Z listů se vymačkávala čirá gelovitá šťáva a ta se pak nanášela na pokožku nebo do ran, používala se ale i vnitřně třeba ke snižování horečky. Ve středověku se na její schopnosti trochu pozapomnělo, aby ji pak s o to větší slávou objevilo moderní lékárenství a hlavně kosmetický průmysl. Dneska je šťáva z aloe vera součástí každého druhého kosmetického přípravku. Obsahuje přes dvě stovky prospěšných látek, mezi které patří polysacharidy, aminokyseliny, vitaminy, minerály, fytosteroly nebo protizánětlivě působící saponiny.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.