Premium obsah

Ájurvéda a půst

Ájurvéda a půst
Pravidelný půst je téměř zázračný prostředek na udržení zdraví trávicí soustavy. Ájurvéda půst využívá k udržení či znovunabytí zdraví. Půstem sice na jednu stranu o něco přijdeme – o dobré jídlo, které si můžeme dopřát. Na druhou stranu jím ale mnohé získáme – odpočineme si od neustálé konzumace potravin a snížíme množství podnětů, kterým bychom museli věnovat pozornost.

Jak vypadá ájurvédský půst

Půst je z pohledu ájurvédy jedním ze stupňů jógy, která jej označuje jako pratjahára. Půst umožňuje tělu uvědomit si, co je pro něj dobré a co naopak škodlivé. Půst v ájurvédě neznamená, že budete muset být bez jídla. Cílem je spíše zařadit do jídelníčku více lehčích potravin, které nebyly průmyslově zpracovány a neobsahují tak velké množství konzervačních a dalších chemických látek, jež by v těle mohly způsobit nerovnováhu. Půsty by podle ájurvédy měly být krátké a především pravidelné. Dodržovat je můžete například jednou týdně. Na vaše zdraví ale bude mít pozitivní vliv také půst, který budete dodržovat pravidelně každý měsíc. 

Jaké potraviny v průběhu půstu vyřadit

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.