Jak obvykle vypadá moje cestovní taška? V jedné půlce vozím volnočasové oblečení, ve druhé oblečení na sport. V létě to jsou většinou věci na cyklistiku, v zimě na sjezdové lyžování či skialpy. A v každém ročním období ještě přihazuji běžecké triko, bundu a legíny, co kdybych si náhodou chtěla jít zaběhat. K tomu pak přihodím hygienické potřeby a taška praská ve švech.

Kolekce Thule Chasm mě naučila balit jinak. Oddělit sportovní oblečení od volnočasového a rozdělit si věci do dvou tašek. Volnočasové a hygienické věci nyní skládám do příručního kufru, ty outdoorové do sportovní tašky.

Baví mě barvy obou tašek. Kufřík, se kterým bych prošla i na palubu letadla, je v šedomodré barvě „Pond“, sportovní taška září veselou žlutou „Golden“.

40litrový kufřík s kolečky je zvnějšku opatřený boční kapsou a při otevření je možné využít i velkou síťovou kapsu podél celého „víka“, kam obvykle dávám špinavé prádlo. Vnější stahovací pásky pomáhají upravit velikost tašky podle toho, kolik věcí jsem zabalila.

Kufr je opatřený velmi příjemnými kolečky, které spolu s polykarbonátovou zádní částí tlumí nárazy při jízdě, kufr se tak snadno pohybuje i po nerovném terénu.

Podobné uspořádání má i 40litrová sportovní taška. Její velkou výhodou je možnost přeměnit ji na batoh pomocí ramenních popruhů, které lze schovat, nejsou-li používány. Pro mě ideální taška, když se balím na některé ze svých sportovních dobrodružství. Oblíbila jsem si ji i na jednodenní výlety. V létě do ní přes široký otvor naskládám helmu, tretry a sportovní oblečení. A pokud potřebuji popojet na kole, tašku „hodím“ na záda jako baťůžek.

Pořádek v ní pomáhají udržovat celkem tři kapsy. Jedna venkovní a dvě vnitřní na výklopných „zádech“ se síťovinou, aby do nich bylo dobře vidět.

Batoh

Zdroj: Youtube

Jsem tak trochu workoholik, a tak si počítač vždy beru s sebou. I na notebook ale kolekce Thule Chasm myslí. Jejich 26litrový batoh do města má prodyšné a velmi komfortní ramenní popruhy, polstrovanou zádovou část a nastavitelný hrudní popruh. To je zárukou toho, že se batoh dobře nosí. Uvnitř je velká silně polstrovaná kapsa přístupná z horní nebo boční strany, kam ukládám notebook. Díky bočnímu zipu je vytahování notebooku (třeba během schůzky) otázkou vteřiny.

Zbývá ještě jeden velký prostor, kam ukládám diář, nákupní tašku, taštičku na make-up a další nezbytnosti.

Vnější část je také vybavená několika kapsami. Na mobil, klíče, rtěnku můžete využít malou kapsu v horní části batohu. A zbytek schovat do velké venkovní kapsy, kam se toho vejde mnohem více. Po otevření totiž zjistíte, že je uvnitř celý organizační panel s měkce polstrovanou síťovou kapsou, dalšími menšími kapsami a velkým prostorem pro nabíječku. Nechybí ani držák na propisky.

Návrháři mysleli na všechno. To, že má batoh boční kapsu na láhev, mě nepřekvapilo, ale že je batoh opatřený speciálním poutkem pro upevnění cyklistického světla, bylo milé překvapení. Stejně jako průchozí popruh umožňující připevnit batoh k rukojeti zavazadla na kolečkách pro snadné cestování.

Všechny tašky jsou už na první pohled vyrobeny z velmi odolného materiálu. Jedná se o tkaninu 900D s odolnou vodoodpudivou úpravou bez PFC, která vydrží déšť i sněhovou bouři. A vše je vyrobeno z recyklovatelného materiálu.

Doporučená cena je 6 860 Kč za příruční tašku s kolečky, 3 430 Kč za 40litrovou sportovní tašku,
3 180 Kč stojí batoh na notebook. Více na www.thule.com