Tajemství věčného zdraví a mládí: Pět Tibeťanů

Pět Tibeťanů je skvělé cvičení na páteř.
Staré tajemství himálajských údolí působí zázraky. Ve třicátých letech minulého století napsal Peter Kelder svou nyní už proslulou publikaci obsahující pět prastarých tibetských ritů, které jsou prý klíčem k udržení mládí, zdraví a vitality. Toto cvičení se od té doby rozšířilo po celém západním světě jako Pět Tibeťanů.

Tajemství je prosté. Cvičení harmonizuje čakry a vrací pružnost páteři. Východní medicína hovoří o čakrách – energetických centrech procházejících podél páteře –, které slouží jako transformátory životní energie (prány) v těle. Každá čakra vyživuje pránou s ní spojené orgány, ale má vliv i na psychiku, náladu a celkovou vitalitu. Dnes víme, že čakry odpovídají endokrinnímu systému v západní medicíně. A je také známo, že jak stárneme, hormonální žlázy se dostávají do nerovnováhy: některé jsou přestimulované, což vede k jejich vyčerpání, jiné jsou naopak málo aktivní, což vede ke stagnaci. Zdraví endokrinních žláz je přitom klíčové – mají na starosti regulaci všech tělesných funkcí.

Jak cvičit?

ZAVŘÍT REKLAMU
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.