Přírodní koupaliště

Pokud nejste vyloženě fanoušky umělých chlorovaných bazénů, možná raději vyrazíte někam do přírody. Na rozdíl od uměle vybudovaných bazénů jsou přírodní koupaliště součástí přirozeného prostředí a často se nacházejí v krajině s krásnou přírodní scenérií. Mohou to být jezera, rybníky, řeky nebo přehrady, které jsou upraveny tak, aby poskytovaly bezpečné a pohodlné podmínky pro návštěvníky.

Přírodní koupaliště Michal – Sokolov

Jezero Michal se nachází asi 3 km od Sokolova a nabízí kromě křišťálově čisté vody také mnoho plážiček na opalování nebo pikniky, nudit se zde nebudou ani milovníci sportu. V areálu se také nachází jeden z našich nejdelších tobogánů, který měří neuvěřitelných 190 metrů. Na své zde přijdou i děti, hrát si mohou na dětském hřišti. Ke koupališti patří také přilehlý kemp, kde se lze ubytovat, pokud byste chtěli byste u vody strávit více času a vyzkoušet všechny aktivity, které jezero Michal nabízí.

Základní celodenní vstupné pro dospělého stojí 100 korun, mají ale i varianty dětských vstupů nebo rodinných vstupenek. Pokud se vám na koupališti zalíbí, pořídit si také můžete celosezonní permanentku za 990 korun na osobu.

Zdroj: Youtube

Koupaliště Zakrzówek – Krakov

Pokud chcete vyrazit za hranice, za návštěvu určitě stojí koupaliště, které je také známé jako polské Maledivy. Tento nádherný prostor s azurově modrou vodu je možné dokonce navštívit zdarma, kapacita je ovšem oproti minulému roku snížená na 600 lidí naráz. Počítejte tedy s tím, že si možná vystojíte pěkně dlouhou frontu. V zatopeném lomu naleznete 5 bazénů s různou hloubkou. Možné je také vykoupat se i v okolní vodě, tam je to ovšem bez plavčíků a na vlastní zodpovědnost, voda je kolem mol hluboká i 20 metrů. Berte také v potaz to, že je koupaliště každý týden v pondělí zavřené, jedná se o servisní den.

Zdroj: Youtube

Zatopený lom Výkleky

Zatopený lom v obci Výkleky se nachází kousek od Olomouce. Voda je zde tak průzračná, že je vidět do hloubky i 3 metrů. Žijí zde raci a drobné ryby a lom má celkovou hloubku asi 5 metrů, dno je kamenné. V okolí lomu je zakázáno stanování a nesmějí sem ani pejsci. V okolí lomu jsou nádherné výhledy a krajina, koupání je zde na vlastní nebezpečí.

Jezero Lhota

Kousek od Prahy se nachází obrovitánské jezero, kde si na své přijde opravdu každý. V areálu je množství pláží včetně těch nudistických, nechybějí ani stánky s jídlem nebo pitím. Lhota má také veliký výběr různých sportovišť a aktivit. Celodenní vstupné pro dospělého činí 120 korun, pokud přijdete po 16:00, zaplatíte polovinu. Na Lhotu je zakázán vstup se psy.

Biotop Kotynka

V Dobřanech u Plzně najdete dokonale čistý biotop Kotynka, o který je pečováno tak, že se v něm mohou koupat i alergici. Jeho originalita spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, kdy se používají různé rostliny a organismy, které vodu čistí. Denní vstup v sezoně stojí 100 korun, po šestnácté hodině zaplatíte pouze půlku.

Vodní dílo Nové Mlýny

Kaskáda tří vodních nádrží Nové Mlýny slouží ke koupání, lodní přepravě, k rybolovu i k windsurfingu. Areál pláže je součástí kempu, kde se nachází veškeré zázemí – sprchy, stánky i toalety. Zahrát si zde můžete minigolf i volejbal a mnoho dalších sportů a z ubytování můžete vybírat z míst na karavan, stanů nebo chatiček.

Umělé bazény

Pokud vás příliš neláká přírodní koupání a raději se spoléháte na ošetřenou vodu a pohodlí klasických bazénových koupališť, možná vás zaujme některý z těchto tipů:

Koupaliště Cihelna

Koupaliště v Pardubicích nabízí 3 500 m² vodní plochy s recirkulací. Jsou zde brouzdaliště pro nejmenší, plavecké bazény, tobogány, divoká řeka i skokánky. Na to, jak je celé koupaliště vybavené, je vstupné velice příjemné – dospělý zaplatí za celý den 120 korun.

Zdroj: Youtube

Koupaliště v Polici nad Metují

V areálu koupaliště v Polici nad Metují naleznete 3 bazény – pro plavce, pro neplavce a pro nejmenší. Vstup na celý den stojí 80 korun a na koupališti nechybí ani kiosek s jídlem a s pitím. Zahrát si zde můžete stolní tenis nebo kuželky.

Vodní areál Jih v Ostravě

Milujete dobrodružství na tobogánech? Vydejte se do Ostravy! Naleznete zde spoustu tobogánů, skluzavek, divokou řeku i vířivku. Dopolední vstupné je za 200 korun pro dospělého.

Zdroj: Youtube

Koupaliště Flošna – Hradec Králové

Unikátní sportovně-relaxační areál Flošna můžete navštívit za 210 korun na den. Na koupališti je obrovská travnatá plocha na opalování, využít ale můžete i terasy nebo lehátko. V areálu najdete tobogány i jiné vodní atrakce, nudit se nebudou ani malé děti. Na koupališti je také restaurace, ve které se můžete během vodních radovánek občerstvit.

Petynka v Praze

Pražáci Petynku pravděpodobně znají, Nepražáci by ji rozhodně měli navštívit. K dispozici je kromě tobogánů také stolní tenis nebo beachvolejbal, bazén je vyhřívaný a 50 metrů dlouhý a maximálně 1,6 metrů hluboký. Dospělý zde za celodenní vstupenku zaplatí 250 korun.

Zdroj: Youtube

Třeboňský vodní svět

Vodní svět v Třeboni je součástí lázní Aurora. Nabízí venkovní bazénový komplex o rozloze cca 8 300 m² a je rozdělený podle kategorií tak, aby si návštěvu bezpečně užily všechny věkové kategorie. V sezonně za dospělou vstupenku zaplatíte na celý den 290 korun.

Tak kam se vydáte na koupák tentokrát?

Zdroje: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/10-tipu-kam-na-koupalistehttps://www.kudyznudy.cz/aktuality/70-tipu-na-nejlepsi-mista-ke-koupani-2018-aneb-tro