Jóga jako cesta k léčení duše

Jóga léčba duše
Pravidelná praxe na podložce může být pro každého – bez rozdílu věku, pohlaví, fyzické kondice nebo náboženství. Může nám pomoci podívat se na starosti a problémy všedních dní z hloubky svého nitra, vidět je z jiné perspektivy, anebo je i na chvíli nechat za dveřmi a naslouchat svojí duši. Chvíle ticha, kdy se soustředíme jen na fyzické tělo a dech, totiž léčí šrámy na duši.

Jóga je nejlepší forma psychohygieny. To říkal již C. G. Jung a dnešní vědci a jógoví terapeuti mu dávají za pravdu. Jak dokládají moderní výzkumy, naše tělo, mysl a emoční prožívání jsou propojené. Naše emoce se zrcadlí v těle jako na bezchybném displeji. Traumata zůstávají uložená v těle v podobě zvýšeného napětí svalů nebo nervové soustavy. Pokud je pro nás trauma moc silné nebo pokud nemáme prostor v daném čase projít adekvátní citovou reakcí, nahromaděná aktivita se přenese do konkrétního svalu a zůstane tam. Projevit se může zatuhlostí svalů, bolestí, apatií, chronickými nemocemi, záněty v orgánech, nechutí do života, vzteku, úzkosti nebo deprese. A přesně tohle umí jóga pomoci zahojit.

Lepší ásana než pilulka na hlavu?

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.