Kdy a kde?

Multižánrový festival Colours of Ostrava je pořádán už od roku 2002 a letos nás čeká 21. ročník. Od roku 2012 se fesťák koná v Dolní oblasti Vítkovice nedaleko centra Ostravy, v rozsáhlém průmyslovém areálu Vítkovických železáren s unikátním souborem industriální architektury. Za léta konání festivalu se na Colours objevilo mnoho hvězd světového formátu od The Cure, Sinéad O’Connor nebo Björk po Imagine Dragons, Rag'n'Bone Man nebo Rudimental.

Letos se festival pro návštěvníky otevírá 17. července 2024 ve 12:00. Program bude až noci ze soboty na neděli. Pořadatelé však výrazně doporučují se na festival dostavit s dostatečným předstihem před prvními hlavními hvězdami, aby se zabránilo případnému čekání ve frontě na vstup. 

Pásku si vyřešte včas

Pokud máte již zakoupenou vstupenku, můžete si ji vyzvednout ještě před festivalem na jméno a občanský průkaz. Festivalovou vstupenku můžete vyměnit za pásku na ruku už teď v Ostravě, v Praze a v Brně na těchto kontaktních místech.

Festivalová páska na ruku bude mít na sobě čip, kterým si pípnete u vstupu a odpípnete při odchodu. Ten usnadní identifikaci. Pásek si tedy po celou dobu festivalu nesundávejte, nebyli byste pak vpuštěni do areálu.

Cena a zdroj vstupenky

Jestli ještě lístky na Colours of Ostrava nemáte, koupě je stále možná. Čtyřdenní vstupenka je za 4 390 Kč a 2 990 Kč stojí jednodenní vstup. Jednodenní VIPko koupíte za 5 990 Kč a děti do 140 cm mají vstupné zdarma. Pokud mají vaše ratolesti do 15 let, za čtyřdení vstupenku zaplatí 1 190 Kč, ZTP a ZTP/P jsou v prodeji na místě za 990 korun.

Pořadatelné festivalu Colours of Ostrava varují před nákupem vstupenek kdekoliv jinde než na oficiální předprodejní síti GoOut nebo na oficiálních stránkách www.colours.cz. Nedoporučují vstupenky z žádných inzertních fór nebo bazarů, na Facebooku nebo od překupníků. Důležité je také nikdy nekupovat vstupenky označené jako host nebo přímo festivalové pásky na ruku. 

Ubytování a parkování

Tento rok mají návštěvníci Colours of Ostrava na výběr mezi kempem u Slezskoostravského hradu, stany v Chill Village kousek od festivalového areálu, Tent Inn Village, kde vám za poplatek stan zařídí, postaví i vybaví a vy se pouze nastěhujete. Možností jsou také různé ubytovny nebo hotely v Ostravě i okolí, doprava do areálu festivalu je totiž jako každý rok výrazně posílená.

S parkováním je to na Colours složitější, pořadatelé doporučují auto nechat doma a vyrazit na festival vlakem, MHD nebo z centra Ostravy pěšky. Vedle areálu parkování nebude možné a oficiální parkoviště na náměstí Jiřího z Poděbrad je vyprodané. Pokud budete ve stanu, můžete zaparkovat jeden osobní automobil u kempu za 1 500 Kč.

Co si s sebou (ne)vzít?

 S sebou si kromě festivalových outfitů a třpytek zabalte hlavně vše potřebné. Kromě vstupenky budete potřebovat občanku nebo pas, průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny a osobní a hygienické potřeby. Nezapomeňte také na pláštěnku, s deštníkem vás do areálu nepustí. Hodit se budou pevné boty, protože areál je opravdu rozhlehlý a i za jeden den toho nachodíte hodně. Zabalte také nabíječku na telefon a oblečení vhodné do horka i případného nočního chladu. 

Do areálu je přísně zakázáno nosit vlastní nápoje, pokud chcete, vezměte si s sebou prázdnou plastovou lahev do 0,5 litru a můžete si na festivalu natočit zdarma pitnou vodu. Jídlo je naopak do areálu vnášet povoleno. Přibalte si určitě i opalovací krém a pokrývku hlavy, některá pódia a místa jsou na přímém slunci a hrozí vám úpal nebo spálení. 

Na koho na Colours zajít?

Co se týče headlinerů, letos na Colours of Ostrava vystoupí Lenny Kravitz, Sam Smith nebo James Blake. Chcete-li moje subjektivní doporučení, které interprety tento rok rozhodně nevynechat, mrkněte například na koncert Zary Larsson, poslechněte si hity od Dennise Lloyda a nezapomeňte na líbeznou Emilíanu Torrini nebo Bat For Lashes. Ujít bych si nenechala ani Garyho Clarka Jr.

Pokud jde o CZ/SK scénu, ani ta nebude na festivalu chybět. Vřele mohu doporučit koncert talentovaného ADONXS, Anety Langerové, Tata Bojs nebo Lenny. Zajděte také na oslavu 15 let na scéně producenta NobodyListen, na které se objeví mimo jiné i Nik Tendo nebo Annet X. Nobody Listen na Colours of Ostrava představí jedinečnou audiovizuální show se speciálním stage designem od Matyáše Vordy.

Kromě hudebního programu čeká návštěvníky Colours of Ostrava také bohatá směsice divadel, diskusí, meltingpotů a míst pro děti. 

Zdroje: https://www.colours.cz/ https://www.colours.cz/prakticke