Premium obsah

Zkuste se hýbat jinak. Vědomě

Zkuste se hýbat jinak. Vědomě
Trénujete, abyste uběhli maraton? Honíte ve sportu výkony, měříte časy, hecujete se a trumfujete s kamarády? Jde vám hlavně o to vytvarovat postavu a líbit se? To všechno je fajn. Je dobré si uvědomit, co vás motivuje ke sportu, a také, že je možné vaše oblíbené aktivity provozovat trochu jinak než doposud. Začněte se hýbat vědomě!

Odmalička jsme učeni soutěžení, srovnávání, známkování, dosahování výkonů. Tenhle způsob uvažování se pak otiskuje do všech oblastí našeho života – volný čas a sport nevyjímaje. „Když ve sportu zvítězí soutěživost nad všímavostí, tak jsme svědci častých zranění a jiných onemocnění. To se děje nejen v profesionálním sportu, ale třeba i u hodně nadšených hobby sportovců. Když to přepálí, tak častěji podléhají zraněním, trápí je chronické bolesti, časté bakteriální nebo virové infekce,“ vysvětluje trenérka vědomého pohybu a funkčního tréninku Lucie Vybíral Pastrňáková odvrácenou stranu sportu zaměřeného na výkon a dosahování výsledků.

Za krásou…

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.