Nemám ani trochu času

Půlhodinku denně si najdete vždycky. Uvidíte, že díky pravidelnému běhání i jakkoliv pomalému se časem budete cítit vitálnější tak, že stihnete daleko víc práce a čas tak vlastně ušetříte.


Na běhání už jsem stará

Na pohyb není nikdy pozdě. Nemusíte začít hned s běháním. Dejte pohybu šanci a začněte s rychlou chůzí. Věřím, že za pár měsíců vás popadne chuť se rozběhnout. Pomalý jogging bude třeba pro vás to pravé.


Nesnáším běh už od základní školy

Ani se nedivím. Příliš mnoho z nás má v paměti nekonečnou dvanáctiminutovku nebo běh na 1500 m, kdy jsme dobíhaly rudé v obličeji, s pícháním v boku a s pocitem, že běh a šplh je na tělocviku to nejhorší. Dnes jsme dospělé a můžeme si zvolit tempo jaké chceme, nikdo na nás nebude křičet a nikdo nás nebude hodnotit. Jsme velké holky, nepotřebujeme ocenění ostatních, když si vážíme sami sebe.


Mám nadváhu a běhání škodí mým kloubům

Ano, to může být pravda. Opět doporučuji začít s rychlou chůzí. Vezměte si na pomoc hole na severskou chůzi. Zapojením horní části těla aktivujete více svalových skupin, váš energetický výdej tak může být srovnatelný s energií vydanou během. Použití holí odlehčí vašim kloubům. Až natrénujete chůzi, zkuste nordic running. S holemi spalujete efektivněji. A jakmile zhubnete nějaké to kilo, budete mít i větší chuť se rozběhnout


V zimě je vzduch moc chladný a v létě je mi horko

Ano, v zimě se vám může zdát vdechovaný vzduch studený. Zkuste dýchat nosem. Samozřejmě tomu musíte přizpůsobit tempo, a to byste v zimě z bezpečnostních důvodů stejně měli. Ještě jedna poznámka…. Přemýšlíte o chladném vzduchu, který vdechujete i když jedete na běžkách? Troufám si říci, že vás to ani nenapadne.

A ano, běhat ve třiceti stupních je opravdu masakr. Vyběhněte si ráno před prací. I pouhá ranní půlhodinka velmi pomalého běhu nebo malinko rychlejší chůze pomůže nastartovat váš tukový metabolismus. Věřte, že se budete cítit skvěle. I kdybyste pro sebe za celý den už nic dalšího neudělali, ranní dávku pohybu vám už nikdo nevezme.