Premium obsah

Už nikdy bolavá záda

Už nikdy bolavá záda
Hlásí se vaše záda často? Ať už vás bolí bedra, nebo mezi lopatkami, máme pro vás jednoduché rady a cviky, jak zádům ulevit. Bolestí si totiž říkají o větší pozornost. Pro začátek si vezměte na pomoc budík v mobilu a zrcadlo.

„Stačí pár základních cviků, které jste dělali na základní škole. Odcvičení by nemělo zabrat víc než deset minut,“ říká fyzioterapeutka Martina Hušková z Polikliniky I. P. Pavlova. Odbornice rozhodně odrazuje od předsevzetí typu: Budu cvičit hodinu ráno a hodinu večer. „To vás odrovná. Takový nereálný cíl budete před sebou valit, cvičení budete odkládat a ve výsledku nebudete dělat nic,“ dodává fyzioterapeutka. Kdy ideálně cvičit? Nejlépe ráno na protažení, deset minut navíc vás nezabije, naopak odejdete do práce příjemně naladěná. A pak těsně před spaním. „Půjdete si lehnout s čistou hlavou, že jste pro sebe něco udělala,“ říká Martina Hušková.

Dívejte se na sebe!

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.