Všichni nadšenci do fitness milují vše, co jim pomůže zlepšit a zároveň prohloubit zážitek ze cvičení. Nejlepším dárkem pro návštěvníky posilovny může být cokoli – od nových sluchátek pro poslech hudby až po nástroje, které jim pomohou dostat z tréninku maximum – jako jsou vzpěračské rukavice nebo zátěžové pásy.

Mnozí, kteří se zabývají fitness, také rádi nosí sportovní a fitness oblečení, ať už jen na lenošení nebo na trénink. Oblečení totiž může být také skvělým dárkem pro každého – ať už se jedná o milovníka silového tréninku, HIIT kardia, nebo běžce.

1. Bezdrátová sluchátka

Mnoho návštěvníků posiloven spoléhá na sluchátka a nedají bez nich ani ránu. Sluchátka jsou skvělým dárkem pro potlačení zvuků z vnějšího světa, což dotyčnému pomůže soustředit se maximálně na svůj trénink. Přednost byste rozhodně měli dát sluchátkům, která jsou bezdrátová. Zaměřit se rozhodně stojí na kvalitu zvuku, ale také na to, aby byla pohodlná.

2. Sportovní hodinky

Jaký sportovní nadšenec by nechtěl mít přehled o svých trénincích? Se sportovními hodinkami v žádném případě nešlápnete vedle, právě naopak! V dnešní době navíc mají tyto hodinky využití v mnoha směrech – od sledování spálených kalorií, sledování své tepovky až po počet nachozených kroků a monitorování svého spánku.

3. Taška na trénink

Cvičební tašky jsou základem každého, kdo chodí do posilovny. Ty patří mezi povinnou výbavu pro všechny návštěvníky, kteří cvičí mimo domov. S novou taškou, kam se vejde vše potřebné – oblečení, boty, hygienické potřeby a mnoho dalšího, uděláte obdarovanému jednoznačně radost.

4. Digitální švihadlo

Skákání přes švihadlo je intenzivní cvičení, které miluje mnoho fitness nadšenců. Automatické sledování cviků na švihadle je u tohoto pomocníka samozřejmostí. Mnohé z těchto švihadel lze také spárovat s aplikacemi v mobilu a díky tomu obdarovaný může sledovat nejen spálené kalorie, ale i další užitečné metriky. Digitální švihadla jsou navíc zábavná a zároveň pomohou dostat se do formy.

5. Běžecká vesta

Pokud znáte někoho, kdo miluje běhání a vyžívá se v dlouhých trasách, tak právě jemu uděláte radost běžeckou vestou, která je lehká a zároveň má reflexní prvky. Vesta má několik kapsiček a pásky, které udrží telefon, včetně pouzdra na láhev s vodou. Tento dárek je ideální pro dokonalý zážitek z běhu bez použití rukou.

6. Skládací běžecký pás

Ideální pro všechny, kteří chtějí mít pohyb nejen venku, ale i doma. A pokud znáte někoho, kdo rád běhá, ale v zimě je raději v teple, tak tímto dárkem rozhodně nešlápnete vedle! Na trhu nejdete nejrůznější běžecké pásy, a proto je dobré si nejprve uvědomit, zda má dotyčný doma dostatek místa. Pokud se do jeho bytu nevejde klasický běžecký pás, vhodnou volbou bude ten skládací, který se lehce postaví a uklidí během chvilky.

7. Nastavitelné činky

Nastavitelné činky jsou tím nejlepším fitness dárkem, který stojí za utrácení peněz, zvláště pokud dotyčný miluje silový trénink. Ideální volbou jsou i pro lidi, kteří teprve střádají základní vybavení do své domácí posilovny.

8. Doplňky stravy

Doplňky stravy jsou součástí každého, kdo se aktivně hýbe a snaží se žít zdravým životním stylem. Mezi nejdůležitější doplňky stravy patří:

  • Hořčík – zlepšuje normální činnost nervové soustavy, činnost svalů, kostí, zubů a pomáhá se snížením únavy a vyčerpání. Také udržuje normální stav zubů a napomáhá energetickému metabolismu.
  • Omega-3 mastné kyseliny – jsou velmi výživným zdrojem nenasycených mastných kyselin obsahující EPA (kyselinu eikosapentaenovou) a DHA (kyselinu dokosahexaenovou). Pomáhají ke správné funkci srdce, mozku a dobrého zraku.
  • Vitamín D3 – patří mezi nepostradatelné látky, které tělo potřebuje ke zdraví, udržení normálního stavu kostí a zubů, k udržení normální činnosti svalů a k normální funkci imunitního systému.
  • Multivitamíny – ty obsahují komplex důležitých vitamínů a minerálních látek, které usnadní dodržování denního příjmu.

Doplňky stravy pro podporu výkonu:

  • Protein – to je taková klasika, která potěší každého fitnesáka. Protein pomáhá doplnit bílkoviny, které jsou potřebné pro svaly a k udržení zdravých kostí. Na trhu v dnešní době najdete proteiny s lahodnou chutí, jež obohatí každý pokrm.
  • Keratin – často ho najdeme v každé výbavě všech sportovců, kteří se zaměřují na silový trénink a nejrůznější dynamické aktivity, protože zlepšuje sportovní výkon.
  • Aminokyseliny – jsou důležité pro podporu regenerace po náročném tréninku.

9. Dárkový poukaz

Pokud si stále nejste jisti ve výběru vhodného dárku, ale přesto chcete udělat radost člověku, který má rád sport, tak vsaďte na jistotu v podobě dárkového poukazu. Za ten si obdarovaný vybere opravdu to, co potřebuje, nebo po čem touží. Stačí si jen všimnout, jakým značkám či firmám dává přednost, a podle toho zvolit poukaz v libovolné hodnotě.

Zdroje:

  • https://www.bestproducts.com/fitness/equipment/g362/health-and-fitness-gift-ideas/
  • https://www.self.com/gallery/best-fitness-gifts