Barbora Prokopová je matkou tří dětí a během deseti let vyzkoušela šest kočárků od různých firem. Thule Shine, který měla možnost otestovat na svém půlročním synovi Vilémovi, s polstrovanou, oboustrannou sklápěcí sedačkou, odvětrávanou, rozkládací stříškou a vestavěnou nastavitelnou opěrkou nohou, je její favorit.

„Ve srovnání s ostatními je kočárek velmi lehký a parádně se s ním manipuluje. Teď v létě jsme pořád na cestách, a proto oceňujeme, že je i velmi dobře skladný. Nemám problém ho sama zvednout, složit a hodit do kufru auta,“ říká majitelka Octavia Combi. Zabere ani ne šestinu kufru auta, což velmi oceňuje. „Materiál je navíc snadný na údržbu a lehce se čistí,“ dodává.

Čistička vzduchu

Přelomovou inovací tohoto kočárku je čistička Shine Air Purifier Canopy pro čištění vzduchu, která funguje na korbičce i sedačce pro batolata. Přelomovou technologii vyvinulo Thule ve spolupráci se švédským technologickým start-upem bubl. AB. Systém zajišťuje, že dítě může dýchat čistý vzduch, ať jste kdekoli. Ve stříšce je použitý EPA filtr, kterým prochází vzduch poháněný tichým ventilátorem. Doprovodná mobilní aplikace porovnává kvalitu vzduchu uvnitř stříšky s okolím a upozorní vás, když je čas filtr vyměnit za nový.

„Vyzkoušeli jsme to na výletě do Prahy a funguje to perfektně. Systém vytváří jemný vánek filtrovaného vzduchu, který dítě neruší. Zatím jsme ho použili jen několikrát, ale jeho chvíle přijde na podzim a v zimě během inverzí. Bývám s dětmi hodně venku, a teď už aspoň nebudu mít výčitky svědomí vůči malému Vilémovi,“ dodává Barbora Prokopová.

Snadná manipulace

Barbora i její muž Martin oceňují snadnou manipulaci s kočárkem. „Když mi přišel domů, lehce jsem ho bez manželovy pomoci složila, ani jsem nepotřebovala návod, je to velmi intuitivní,“ říká Barbora.

Její muž doplňuje, že je kočárek z poctivého materiálu, ale i, že je dítě bezpečně připoutané – vše je podle něj logické a snadno ovladatelné.

Líbí se mu také úložný prostor pod sedačkou, který má nosnost 10 kg a pohodlně se tam vejde nákup nebo sportovní vybavení starších dětí.

„S firmou Thule máme výbornou zkušenost, máme od nich také střešní nosič a nosiče na kola. Sestra měla i vozík za kolo, který nakonec používala častěji než normální kočárek,“ říká.

Barbora ještě doplňuje, že se jí líbí zeleno-šedá barevná kombinace.

Inovativní čistička Thule Shine Air Purifier Canopy stojí 12 210 Kč, za kočárek zaplatíte 16 990 Kč.

Jak funguje čistička vzduchu
1. Připevněte stříšku na korbičku nebo sedačku kočárku Thule Shine.
2. Zapojte dobíjecí baterii do stříšky.
3. Roztáhněte stříšku, nastavte rychlost ventilátoru a připojte aplikaci přes Bluetooth, abyste měli přehled o kvalitě vzduchu.
4. Uložte dítě do kočárku Thule Shine a vyrazte si užít město.