Premium obsah

Tajemství věčného zdraví a mládí: Pět Tibeťanů

Tajemství věčného zdraví a mládí: Pět Tibeťanů
Staré tajemství himálajských údolí působí zázraky. Ve třicátých letech minulého století napsal Peter Kelder svou nyní už proslulou publikaci obsahující pět prastarých tibetských ritů, které jsou prý klíčem k udržení mládí, zdraví a vitality. Toto cvičení se od té doby rozšířilo po celém západním světě jako Pět Tibeťanů.

Tajemství je prosté. Cvičení harmonizuje čakry a vrací pružnost páteři. Východní medicína hovoří o čakrách – energetických centrech procházejících podél páteře –, které slouží jako transformátory životní energie (prány) v těle. Každá čakra vyživuje pránou s ní spojené orgány, ale má vliv i na psychiku, náladu a celkovou vitalitu. Dnes víme, že čakry odpovídají endokrinnímu systému v západní medicíně. A je také známo, že jak stárneme, hormonální žlázy se dostávají do nerovnováhy: některé jsou přestimulované, což vede k jejich vyčerpání, jiné jsou naopak málo aktivní, což vede ke stagnaci. Zdraví endokrinních žláz je přitom klíčové – mají na starosti regulaci všech tělesných funkcí.

Jak cvičit?

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.