Premium obsah

Švihadlo: Nástroj, který má pro tělo mnoho benefitů

Švihadlo: Nástroj, který má pro tělo mnoho benefitů
Venku už začíná vše pomalu pučet, ale ještě jste se neodhodlali k tomu, vyběhnout svůj první jarní výběh? Když jsem viděla venku ty zabahněné cesty, řekla jsem si, že bych se mohla porozhlédnout po nějaké jiné aktivitě, než je běh. Pro ty z vás, kteří jsou také tak trochu pohodlní jako já, mám skvělou zprávu. Taková aktivita opravdu existuje a je jí dobře známé švihadlo.

Americká asociace pro zdraví a tělovýchovu totiž zjistila, že 10 minut skákání přes švihadlo denně je stejně efektivní jako 30 minut běhu. Skákání přes švihadlo je tedy skvělá alternativa pro ty, kteří se k běhu nedostanou i z časových důvodů. Není nutná žádná příprava, nemusíte se podřizovat počasí a samotné švihadlo je levné, skladné a lehké. Stačí pouhých 10 minut denně a již za pár dní zaznamenáte zlepšení fyzické kondice, posílení svalstva a především úbytek hmotnosti. Skákání přes švihadlo navíc velmi intenzivně přispívá ke zlepšení kardiovaskulárního systému.

Jak vybrat švihadlo?

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.