Premium obsah

Suplementy a cvičení. Které stojí za to mít doma?

Suplementy a cvičení. Které stojí za to mít doma?
Doplňků stravy, které se tváří, že je nutně potřebujete, jsou na trhu stovky. Které ale doopravdy potřebujete, abyste tělu pomohla lépe regenerovat a kompenzovat zátěž? A které suplementy můžete v klidu vynechat?

POZORNOST SI ZASLOUŽÍ:

Proteiny – Při tréninku je zásadní výživa, zejména dostatek kvalitních bílkovin. Pokud jich ale nedokážete z jídla přijmout dost, vyplatí se poohlédnout se po kvalitním proteinu. Ten vám nabídne dostatek bílkovin pro regeneraci tréninkem namáhaných svalů. Ideální je syrovátkový koncentrát nebo izolát, které jsou plnohodnotné a chutné.

Kreatin – Také máte kreatin spojený s představou kulturisty? Nenechte se zmást. Pokud to myslíte s obnovou svých sil po tréninku vážně, bude kreatin vhodnou volbou, a to i pro ženy.

Omega 3 mastné kyseliny – Esenciální mastné kyseliny jsou zásadní nejen při tréninku, ale v podstatě v jakékoliv výživě. Pokud si 2x týdně nedáváte ryby, tak se vyplatí je doplňovat. Mají protizánětlivou funkcí a mnoho benefitů pro naše srdce. Ve vztahu k tréninku umí omega3 snižovat bolestivost namáhaných svalů. 

Multivitamín a multiminerál, hořčík a vitamin D3 – V některých ročních obdobích je těžké přirozeně přijímat dostatek kvalitních vitamínů a minerálních látek. Namáhané tělo je na tato období citlivější, a tak stojí za to se porozhlédnout po přípravku zahrnujícím kompletní spektrum vitamínů a minerálních látek. 

MŮŽETE VYNECHAT:

Karnitin – Doplněk stravy, který se stal synonymem pro spalování tuku. Jeho účinnost je však spíš mýtická, než reálná. 

Větvené aminokyseliny – Oblíbený předtréninkový suplement se hodí až pro opravdu zdatné sportovce v tvrdých dietách a při dlouhých náročných fyzických výkonech. 

Zdroj:

časopis Kondice

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.