Premium obsah

Srovnejte hladinu cukru v krvi. Zvýšíte výkon

Srovnejte hladinu cukru v krvi. Zvýšíte výkon
Rozkolísaná hladina cukru v krvi jen nejen předstupeň cukrovky, jednoho z nejrozšířenějších civilizačních onemocnění. Způsobuje také přibývání na váze, únavu, souvisí se zánětem v těle a celou kopou civilizačních onemocnění. Jak dostat cukr pod kontrolu?

Když do těla vpravíte najednou nálož sacharidů – talíř těstovin, koblihu, rohlík, pytlík sušenek, půl litru sladké limonády – hladina cukru v krvi prudce stoupne. Slinivka vyloučí inzulín, který posílá glukózu do svalů, to může být výhodné, pokud zrovna dobíháte maraton nebo se šplháte na Sněžku. Pokud se ale zrovna nevěnujete fyzické aktivitě, energie ze sacharidů, kterou tělo nevyužije, se uloží jako svalový glykogen či tuk. Hladina cukru v krvi zase prudce klesá a nastupuje pocit hladu, nervozity a podrážděnosti. V tu chvíli zpravidla saháme po další dávce sladkého nebo škrobovitého. Pokud takových výkyvů absolvujete za den několik, nedivte se, že jste unavení, nervózní, podráždění, máte neustále hlad. Daleko výhodnější je proto udržovat hladinu cukru v krvi stabilní. Tady jsou tři tipy, jak na to.

1. Jezte pravidelně

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.