1. Nordic walking

O nordické chůzi jsme již psali, že je vynikajicí aktivitou pro lidi jakéhokoliv věku. Zapojujete při ní až 90% svalů a je vynikajícím sportem pro pacienty s různými onemocněními. Výhoda tohoto sportu je ta, že ho můžete provozovat téměř kdykoliv a kdekoliv. Stačí vám k tomu totiž pouze vhodné oblečení a obuv a hole.

2. Tenis

Tenis je dalším sportem, který není nijak omezený věkem, a dokud zvládáte chodit, můžete se ho naučit opravdu kdykoliv. V pozdějším věku je nejideálnější tenisová čtyřhra, která není tak náročná na běh, zpotíte se ale u ní zaručeně stejně.

3. Tanec

Svět tance je opravdu nekonečný. Můžete vyzkoušet individuální, skupinové nebo párové tance. Vybírat se dá ze všech různých stylů, typů i zkušeností.

4. Golf

Spousta lidí tvrdí, že golf je sport pro staré. Není tomu tak, golf dokáže dát zabrat i puberťákovi, s postupujícími lety ale možná sbíráme více trpělivosti a hru si dokážeme náležitě užít. Začněte určitě lekcí s trenérem, naučí vás základní pohyby a postoj. Pak už si můžete vybrat, jestli vyrazíte odpalovat, patovat, nebo se pustíte přímo do hry a turnajů.

5. Pétanque

Pokud jste někdy měli to štěstí a navštívili francouzské Nice, určitě jste si všimli místních pánů, kteří se zálibou vrhají stříbrné koule při jejich tradičních petanquových turnajích. Může se zdát, že jde o jednoduchou hru, věřte nám ale, že vás tento sport pohltí a zlepší vaši kondici i mušku.

6. Badminton

Pokud chcete s přáteli podniknout něco zajímavějšího, než jen zajít na pivo do hospody, pozvěte je na badminton! Badminton vám zlepší postřeh, pořádně se zadýcháte a ještě se královsky pobavíte s přáteli.

7. Plavání

Čím jsme starší, tím více nás mohou trápit bolesti zad. V takovém případě je dobré najít aktivitu, která nám zádové svaly pomůže posílit. A v tomto případě je plavání jasnou volbou. Největší výhodou tohoto sportu je to, že si stanovíte vlastní tempo a styl a přizpůsobíte tím tedy trénink k vašemu pohodlí.

Zdroje:

https://fitnessdrum.com/sports-for-over-50s/

https://www.researchgate.net/publication/353301018_Petanque_Mental_Imagery_and_Shooting_Accuracy

https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-3-540-69139-6_11