Premium obsah

Novoroční výzvy šéfredaktorky časopisu Kondice

Novoroční výzvy šéfredaktorky časopisu Kondice
"Nikdy si nedávám předsevzetí na konci roku, místo toho si užívám, že jsem s partou blízkých kamarádů na horách. Na co ale pravidelně dbám, aby mě v novém roce čekaly nějaké výzvy. Pracovní i sportovní," píše Michaela Bučková šéfredaktorka časopisu Kondice v únorovém čísle.

Ta první výzva je pracovní. Přesvědčit Vás čtenářky (i čtenáře), abyste se vraceli na náš videoportál Kondice.cz. Je plný cvičebních videí (od jogy, přes funkční tréninky, pilates až po fyzioterapii), ale i zajímavých článků o zdraví, zdravém životním stylu, výživě, hubnutí i sportu. S kolegyněmi jsme investovaly spoustu energie a sil, abychom ho posunuly někam dál.

Ty další výzvy a plány jsou sportovní. Jako každý rok jsem se účastnila skialpového závodu Noc tulenních pásů v Peci pod Sněžkou, 1. dubna jsem se zapsala na Pražský půlmaraton (nikdy jsem neběžela více než 15 km), ráda bych vyrazila trénovat na jaře na kolo na Mallorku, nechci přijít o stokilometrový cyklistický závod L´Etape, který se jede krásnou krajinou Křivoklátska, a pokud bych toho na kole náhodou opravdu hodně natrénovala, pokukuji po závodu Maratona dles Dolomites v Itálii (ale to už je vyšší dívčí, kdy na se na 106 kilometrech nastoupá 3130 výškových metrů).

Přitom jsem nikdy neměla v plánu závodit, dokud mě kamarádi nepřihlásili na Noc tuleních pásů, jejíž atmosféra mě pohltila. Najednou víte, proč sportujete, kam to vaše běhání/ježdění na kole/výšlapy na skialpech směřuje. A taky že se dnes opravdu nemůžete flákat a musíte se jít přinejmenším projít s hůlkami, i když toho v práci a doma bylo dost.

Každým závodem žiji už dva měsíce dopředu, píšeme si se známými, kdo jak trénuje (samozřejmě, že vás všichni ujišťují, že oni netrénují) a pak vše náležitě oslavíme.

Vtipné je, že jsem na startu svého prvního závodu (pokud nepočítám ty školní atletické) stála ve 43 letech a neměla toho moc natrénováno. Tehdy jsem nevěděla, do čeho jdu, a jsem za to ráda.

Dnes už vím, že důležité je nebát se a udělat první krok. Zkuste to se mnou a dejte mi vědět, zda se někde nepotkáme.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.