Premium obsah

Slaďte diář s hormony: 4. fáze menstruace – Baba aneb Ta, která mluví s Bohyní

Slaďte diář s hormony: 4. fáze menstruace – Baba aneb Ta, která mluví s Bohyní
V těchto dnech probíhá menstruace. Pokud naše dobrá nálada na několik dní v měsíci opadne, nemusíme mít obavy, že jsme nemocné nebo že už se nám nálada nevrátí. Dovolte si v těchto dnech více odpočívat a třeba dělat nic. Bohatě se vám to vrátí v následující dynamické fázi.

Jak se ženy cítí

V mnoha oblastech Indie je dodnes běžné, že žena v době menstruace na několik dní sníží své nasazení a více odpočívá. „Dospěla jsem k závěru, že výskyt všech nemocí, které mají spojitost se stresem, jako je například PMS či osteoporóza, by se do jisté míry snížil, kdybychom se jednoduše jedenkrát do měsíce řídily moudrostí vlastního těla a naučily se odpočívat,“ píše americká gynekoložka Christiane Northrupová a doporučuje ženám v prvních dnech menstruace stáhnout se do ústraní a dopřát si na chvíli „vypnout“. Starost o domácnost nechte v těchto dnech na jiných členech rodiny, zkuste požádat o pomoc partnera nebo rodiče. Pokud máte možnost přizpůsobit si práci v zaměstnání, věnujte se činnostem, které na vás nekladou přílišné nároky. Ideálně si pro první den dva vyjednejte s nadřízeným volno. Odpočinek v této fázi vynahradíte sobě i svému okolí nově nabitou silou ve fázi Panny. Pro ženy je důležité sdílení, soudržnost a vzájemná podpora, proto vám může pomoci se v tomto období setkat s kamarádkami. Vyprávějte si, co jste v poslední době prožila, možná tak dojdete k poznání, na které byste sama nepřišla.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.