Premium obsah

Slaďte diář s hormony

Slaďte diář s hormony
Když žena dělá totéž co muž, průběh ani výsledek není stejný. Nesnažte se ve svém konání napodobovat muže, vaše hormonální výbava se od té mužské liší. Zatímco muži jsou lineární, ženské tělo podléhá měsíčním cyklům. Když se naladíme na jeho vlny, můžeme žít v proudu své vlastní energie a získat tak moudrost a sílu.

Menstruační cyklus je nejzákladnějším pozemským cyklem, který máme. Krev je naším spojencem a archetypem ženy. Makrokosmické cykly přírody, jako je příliv a odliv a změny ročních období, se v menším měřítku odrážejí v menstruačním cyklu jednotlivých žen. Pravidelné dozrávání vajíčka jednou do měsíce a následné těhotenství nebo menstruační krvácení zrcadlí proces tvoření, tak jak se odehrává nejen v přírodě samotné, ale i podvědomě v lidském usilování. Zatímco patriarchální společnosti považovaly menstruující ženu za „nečistou“ a v době krvácení ji vyřazovaly ze společnosti, mnohé tradiční kultury nahlížely na ženský cyklus jako na posvátný – menstruační krví se symbolicky žehnalo polím, aby přinesla úrodu, ženy její sílu využívaly k rituálům, aby posílily svoji intuici, dostaly se do transu, zeptaly se na něco svých zemřelých předchůdkyň.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.