Hned na začátek by mě zajímalo, co je podle vás spolehlivým zabijákem mužské výkonnosti v posteli?


Stoprocentně psychická nepohoda. V dnešní době je spousta lidí v neustálém pressu, který jim zabere “celou hlavu” a na sex nemají mnohdy pomyšlení. Další neméně závažnou příčinou je špatná kondice a zdravotní stav. Spousta lidí trpí nadváhou, obezitou a absolutně nulovou fyzickou zdatností. To se samozřejmě odrazí do každého fyzického výkonu a ten “postelový” není výjimkou. Celkový nezdravý styl života je bohužel i pro ten intimní zničující.


Muži dnes hodně pracují, často se domů dostanou pozdě večer. Co když nemají na sex dostatek energie, co byste jim poradil?

Aby ji načerpali. Tělo není stroj. Ať budete bojovat jakkoli s únavou, vždy vás přemůže, a pak se jakékoli těleso zvedá špatně. K dostatku energie není zapotřebí jen spánek, což je absolutní základ, ale také zdravé stravování, kdy tělo energii z jídla čerpá a ne ji ještě vydává při trávení nezdravých pokrmů, které ani tolik “paliva” pro to tělo nepředstavují. Opět jsme u toho, že zdravý styl života je důležitý.


Jak může sport a cvičení zlepšit mužský sexuální život?

Jakákoli sportovní aktivita je lepší než žádná. Neřeknu vám, kolikrát týdně by měli pánové cvičit. Řeknu vám ale, že by sport měl být pravidelný. Pravidelný v takových intervalech, kdy je to baví, nestresuje a extrémně neunavuje. Pokud nejste profesionální sportovec, tak je samozřejmě hloupost sdírat se každý den z kůže - pak už by nezbyla energie na nic jiného.


Existují nějaké cviky, které jsou nejvhodnější na trénování výdrže?

Fitko je v tomto ohledu dobrá volba, protože se při posilování produkuje více testosteronu, než při vytrvalostních sportech, jako je třeba běh. Prostě zvedání břemen dělá chlapy! Můžu doporučit také více kloubové cviky, jako je dřep, bench press, mrtvý tah a tak dále. Tyto cviky pomáhají s produkcí mužského hormonu nejvíce. Samozřejmě správně provedenou technikou, aby se z místo alfasamce nestal alfaležák.Jak jsem řekl, každé “zvedání” je pro produkci hormonu přínosem. A co se týče výdrže v posteli? To je hlavně o pravidelnosti a tréninku. Vše se musí trénovat, aby v tom člověk vynikal. To samé platí i u sexu. Pokud je frekvence styku častá, tělo bude připravené a výkonnější.


Co muži s nadváhou a obezitou? Můžou podávat kvalitní výkony?

Mohou, není nikde psáno, že každý tlustý je nevýkonný. Samozřejmě je ale větší pravděpodobnost, že muž se zdravou kondicí bude výkonnostně jinde. Obezita a větší forma nadváhy totiž přispívá nejen ke špatnému prokrvení, které k erekci potřebujeme, ale také k produkci estrogenu a poklesu produkce testosteronu, což je přesně to, co nechceme. Takže samozřejmě doporučuji, aby o sebe muž v tomto ohledu pečoval.


Prozraďte, jaké potraviny do jídelníčku zařadit, abychom měli kvalitní sex?

Strava má na sex zcela zásadní vliv, tak jako na celou kvalitu života. Důležitá je vyváženost makroživin, mikroživin a výběr surovin. Vesměs jsou v tomto ohledu nejlepší suroviny, které podporují zdravý kardiovaskulární systém a nezvedají rychle inzulín, který v zápětí rychle nepadá a člověk tak není unavený. A hlavně jsou důležité potraviny, které podporují produkci testosteronu, najdete je hlavně v rybách (kvůli omega 3), ořechách, banánech, česneku (samozřejmě s dostatečným odstupem od samotného aktu), vhodné jsou také suplementace L-Argininu, suplementace potřebné dávky vitamínů a minerálů. Vyhnout by se muži měli opět nezdravým jídlům, které jim nic nedají a hlavně je dostávají do únavy.


Co by si pánové měli dát večer, pokud ví, že je čekají intimní hrátky, a jakým jídlům je lepší se vyhnout?


Jestliže nás čeká večerní radost, doporučuji moc nejíst, nebo opravdu jen něco lehkého, co nezvedá tolik inzulín, abychom nebyli potom zbytečně unavení. Lepší je najíst se a doplnit energii až po výkonu.


Co sex a alkohol? Je fajn dopřát si skleničku vína nebo i něčeho ostřejšího na uvolnění atmosféry či na kuráž?Nebo je to spíš na škodu?

Vždy říkám, že každý extrém je špatný. Pokud se opiju tak, že budu mít co dělat, abych se dostal do postele, bude opravdu kumšt dosáhnout erekce. Když padne rozumné množství, pak bych se toho nebál.

Jak důležitý je testosteron, mužský pohlavní hormon, proto, aby měl muž kvalitní sex?Ovlivňuje jeho hladina chuť na sex a požitek z něj?


Testosteron je v tomto směru zcela zásadní. Čím více ho muž produkuje, tím více je mužem, a to i co se týče sexuálního výkonu. Samozřejmě musí být chlap i technicky zdatný, aby ten sex byl kvalitní, ale základ je samozřejmě zdravá hladina testosteronu. Pokud je nízká, tak převládá únava a nechuť. To libido tam jako takové jednoduše není. A upřímně, když se něco dělá s chutí, je to vždy poznat, no ne?


Jak se dá hladina testosteronu v krvi zvýšit?

Hlavně sportem, zejména silovým a zdravým jídelníčkem a celkově zdravým životním stylem. Nebo cestou jisté terapie, kdy se aplikuje injekčně zvenčí. Nicméně tohle je varianta, o které se přemýšlí, kdy je už přirozená produkce nízká. Navíc v Česku je to téměř nadlidský úkon, dosáhnou toho, aby vám lékař předepsal testosteronové injekce.


A co svaly? Zajistí mužům osvalené tělo kromě větší přitažlivosti u protějšího pohlaví také lepší výsledky v sexu?


Taky bych si dovolil oponovat v tom, že svalnatí muži se ne každé ženě líbí.To vůbec není pravidlo. Z vlastní zkušenosti tohle vím. Svaly mají opravdu malý podíl na tom, zda ženu fyzicky přitahujete. Navíc neplatí, že svaly výkonu jako takovému napomáhají. V tomto případě je opak pravdou. Více svalů spotřebovává více energie a kyslíku. Je to jako auto. Čím silnější, tím více spotřebuje. Zlatá dobrá Oktávka!


Máte nějaký osvědčený tip na to, jaké polohy ženám zaručí stoprocentní rozkoš a spokojenost?

Otázka na tělo! Tohle je samozřejmě velmi individuální, každý máme rád něco jiného. Ze zkušeností ale mohu říci, že v největším počtu případů ženy dosahují největší rozkoše, když jsou nahoře.

Zdroje:

www.pavelsalitros.cz

www.facebook.com/pavelsalitrosofficial