Premium obsah

Ruce od těla a přílišné zakopávání. Vychytejte chyby ve švihání

Ruce od těla a přílišné zakopávání. Vychytejte chyby ve švihání
Skákání přes švihadlo v moderním pojetí si získává na oblibě. A to nejen proto, že je skvělé na hubnutí. Aby byl ovšem pohyb co nejefektivnější a zdravý, je třeba jej provádět technicky správně. Jaké jsou nejčastější chyby v základních technikách skákání snožmo a při střídání nohou a jak se jim vyvarovat?

Perfektní ovládnutí technik skákání přes švihadlo je předpokladem pro to se ve švihání posouvat co se týče počtu přeskoků nebo i rychlosti pohybu. Zároveň pak můžete navázat pokročilejšími technikami, jako jsou třeba oblíbené „crossfitové“ dvojšvihy. „Naopak to úplně nefunguje,“ podotýká Tomáš Vaněček, trenér projektu Švihej.cz. Jinými slovy: nezačínejte kupříkladu složitějšími dvojšvihy, nejprve skutečně vypilujte základ. Jedním dechem ale chce i všechny uklidnit: dělat chyby je normální a při tréninku je naseká skutečně každý. Jenže právě jen tréninkem a opakovaným drilováním se můžete posunout a chyby odstranit.

Objevte moderní švihadlo. Pomůže vám k pevným křivkám i lepší kondici Zdroj: archiv

Objevte moderní švihadlo. Pomůže vám k pevným křivkám i lepší kondici

Nezapomeňte dýchat

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.