Premium obsah

Proběhni.se pro zdravé srdce

Proběhni.se pro zdravé srdce
V Česku je ročně hospitalizováno přes 300 tisíc pacientů se srdečními chorobami a třetina z nich na ně umírá. Nejčastějšími onemocněními jsou cévní mozkové příhody, které postihnou pravidelně přes 50 tisíc Čechů. Tomu se snaží předcházet projekt Proběhni.se, který dá o sobě vědět 30. dubna závodem v Kunratickém lese v Praze.

Kromě závodů na tratích s přibližnou délkou 5 a 10 kilometrů jsou připravené trasy také pro ty nejmenší závodníky. A kdo si netroufá na běh, může využít závod na 5 km určený výhradně pro chůzi. Těšit se můžete také na doprovodný program v podobě edukace zaměřené na prevenci srdečních chorob. Jedná se o charitativní projekt s podporou IKEM.
V zázemí závodu (ve zdravotním městečku) budete mít možnost absolvovat zdravotní prohlídku za přítomnosti zkušených lékařů. A také si vyzkoušet resuscitační cvičení, nechat si změřit tlak, hladinu cukru a cholesterolu v krvi, navštívit stánek s EKG a dozvědět se více o prevenci kouření.
Dospělý závodník svým stratovným přispěje 550 Kč, děti mají startovné jen za 100 Kč.
Výtěžek putuje na konto Nadačního fondu České srdce, jehož cílem je předávat znalosti v oblasti kardiologie lékařům v zahraničí a účinně pomáhat vybraným dětským pacientům s vrozenými srdečními vadami, které by bez této pomoci nepřežili do dospělosti.
Kromě toho, že závodem posílíte své srdce, můžete pomoct uzdravit i srdce těch, kteří to nemají s dostupnou zdravotní péči tak jednoduché.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.