Líbání je zajímavá věc. Neděláme to totiž jen my lidé, ale i mnohá zvířata. Svým způsobem se líbají savci, ptáci i hmyz. A podle Sigmunda Freuda se prý líbáme se svými protějšky proto, že nám to silně připomíná cumlání prsu v kojenecké fázi života. Ať už je to s polibky jakkoliv, rozhodně jde o jeden z nejúčinnějších způsobů, jak partnerovi dokázat lásku a pěstovat ve vztahu vášeň. Ovšem pokud neděláte při líbání tyto věci:

Zdroj: Youtube

Lizard

Když se při líbání člověk rozvášní, může dojít k takzvaným francouzským polibkům, kdy jsou při polibcích využívány i jazyky. Ovšem není snad nic asexuálnějšího, než když vám někdo začne olizovat rty a obličej jako pes. Líbání by mělo být o smyslnosti, nikoliv o snaze vcucnout partnerův jazyk, popřípadě narvat vlastní jazyk do partnerova krku…

Stydlivka

Určitá hra na nedostupnost může oživit seznamování nebo vztah, čeho je však moc, toho je moc. Nesnažte se při líbání uhýbat a nenechávejte partnera, aby vás musel líbat jako nehybnou sochu. Jděte mu naopak trochu naproti a klidně na chvíli převezměte líbací kontrolu.

Azore, netrhej!

Ačkoliv může být jemné přidržení partnerova rtu zuby vzrušující, jak to bývá ve filmech, buďte přitom trojnásobně opatrní! Rty jsou velmi citlivé a snadno můžete nepříjemným kousnutím partnera poranit. Kousání může být sexy, pokud nebolí. Některým lidem je navíc jakákoliv forma kousání velice nepříjemná, než něco takového uděláte, ujistěte se, že to partnerovi nevadí.

Zápach z úst

Pamatujte na to, že na nepříjemný zápach z úst nepostačí žvýkačka nebo ústní voda. Důležitá je pravidelná zubní hygiena. Nikdo se nechce líbat s někým, komu nepříjemně smrdí z pusy po cigaretách nebo česneku.

Nedělejte zvuky

Snažte se při líbání nemlaskat, ani nedělat příliš hlasité zvuky. Může to dost kazit atmosféru.

Otevřené oči

Někdy může vzájemný pohled do očí při polibku situaci ještě přikořenit, ve většině případů to ale může být nepříjemné. Vědci dokonce tvrdí, že lidé, kteří mají při líbání celou dobu oči otevřené, se soustředí na něco jiného, než na vás.

Ztuhlé ruce

Možná to tak nevypadá, ale líbáme se celým tělem. Jiný postoj máme, když dáváme pusu tetičce na rozloučenou, a jinak zase stojíme, když líbáme životního partnera. Podle toho by to také mělo vypadat. Když líbáte partnera, nebojte se použít ruce. Pohlazení, objetí nebo chycení za vlasy k líbání ve vztahu patří.

Nezůstávejte jen u rtů

Erotogenních zón, které mají muži i ženy, je nespočet. Proto je škoda zůstat jen u polibků na rty. Věnujte se například i uším, krku, tvářím nebo ramenům. Obzvláště ženy to milují.

Nechte si to na doma

Naštěstí nežijeme v zemi, kdy by nás za líbání na veřejnosti někdo hned zavřel, tak jako tak se jedná o hodně intimní věc. Samozřejmě letmé polibky na ústa či mírné polibky nikoho nepohoršují, pokud jde ale o vášnivé líbání plné dotyků a vzdychů, nechte si to raději na doma.

Zdroje:

https://www.independent.co.uk/news/science/why-we-kiss-with-eyes-closed-psychologists-research-a6943731.html

https://www.insider.com/what-not-to-do-when-you-kiss-2017-6#dont-only-focus-on-the-lips-7

https://www.seventeen.com/love/dating-advice/a21273831/bad-kisser-makeout-mistakes/