Rychlý start, rychlý konec

Pokud jste se právě rozhodli skoncovat s nadbytečnými kilogramy, může se zdát, že zařazení každodenního tréninku a nespočet dalších pohybových aktivit je ta správná cesta.

Většina lidí však dříve či později vyhoří. Není dobré to přehánět. Pokud jste dosud spíše posedávali a pohyb netvořil většinu vašeho dne, stačí vám zařadit pár silových tréninků do týdne a pohlídat si vyšší počet kroků během dne. Jakmile se do pohybu obujete, brzy vás to omrzí.

Regenerace

Regenerace je stejně důležitá jako samotný trénink a pohyb. S příliš velkou aktivitou můžete zhoršit regeneraci a přispět tak k úrazům a onemocněním. Je důležité si naplánovat pohybové aktivity tak, aby neohrožovaly vaši regeneraci.

Pokud chcete zvýšit kalorický výdej během dne, zařaďte procházky. Procházky nejsou nijak náročné, zvýší váš kalorický výdej, mohou vám pomoci s hubnutím a nijak neohrožují regeneraci. Dokonce mohou přispívat k lepší regeneraci, lepšímu zdraví a také trávení.

Kdy zpomalit a nenutit se do tréninků?

To lze poznat podle určitých varovných signálů těla. Jedním z nich je bezesporu vyčerpání. Pokud se cítíte dlouhodobě bez energie, dělá vám problém dojít pár set metrů pěšky a schází vám elán, je načase si dopřát krátký odpočinek.

Jakmile dlouhodobě tvrdě trénujete a zařazujete další fyzicky náročné aktivity, vystavujete tělo stresu. Může se poté po nějaké době stát, že si vaše tělo samo řekne o odpočinek a zmírnění. Uvidíte, že pokud tělu dopřejete to, co potřebuje, jen vám to prospěje.

Dalším důvodem, proč zpomalit, je onemocnění nebo úraz. Někdy je lepší pár dní odpočívat než nemoc přechodit. Je dost možné, že se vám onemocnění vrátí nebo budete poté náchylnější k nemoci, se kterou se budete potýkat častěji než dříve.

To samé platí o úrazech. Dopřejte tělu, ať se uzdraví, a až poté najeďte zpět na svůj režim.

Zdroj:
The Strength Training Anatomy Workout II