Chůze jako nejpřirozenější pohyb

Prvotní nechuť k pohybu, kterou zprvu můžeme pociťovat, rychle překonáte, pokud si pohyb spojíte s něčím příjemným. Co si takhle říct, že necvičíte, ale pouze jdete na procházku. Chůze je totiž nejpřirozenější pohyb. Každý den po práci si najděte 30–60 minut a vyjděte na procházku. Výhodou tohoto pohybu je, že posiluje celé tělo. Při chůzi můžete zapojit i ruce, spálíte tak více kalorií. Další výhodou je, že můžete na procházku vyrazit s kamarádkou, partnerem nebo dětmi. Pokud potřebujete větší motivaci, hlídejte si přes nějakou pohybovou aplikaci počet nachozených kroků nebo kilometrů. Můžete si se svými přáteli dát třeba výzvu s minimálním počtem každodenně nachozených kilometrů. To je pravá motivace, která vás udrží každý den v pohybu.

Nebojte se běhu v zimě

Většina lidí běhá na jaře a v létě a na podzim se nadšení z běhu pomalu vytrácí. A je to škoda. Během podzimu se běhá velmi dobře. Už se nepotýkáte s vysokými teplotami a dusným vzduchem. Čerstvý chladnější vzduch je pro běh ideální. Budete ale potřebovat doplnit zásoby vhodného oblečení. To by mělo splňovat nejen tepelněizolační vlastnosti pro náš komfort, ale také berte v potaz to, že budete nejspíš běhat i ve tmě. Oblečení by tedy mělo disponovat reflexními prvky. V chladnějších dnech si chraňte hlavu a ruce před nízkými teplotami.

Jóga z obýváku – jak na ni?

Ať si to chceme přiznat, nebo ne, nastanou dny, kdy se nám ven do té tmy a zimy opravdu nebude chtít. A vlastně vůbec nemusíte! I když zůstanete v pohodlí a bezpečí domova, vaše fyzička nemusí trpět. Jedním ze skvělých podzimních rituálů je bezesporu jógová praxe. Ať už jste zkušení jogíni nebo úplní začátečníci, jóga z obýváku není problém. Najděte si místnost v bytě, kde se můžete zavřít, abyste měli na lekci klid. Místo neklouzavé podložky vám může posloužit i koberec. Pokud s jógou začínáte, můžete si zaplatit on-line lekci v některém profesionálním jógovém studiu. Stejně tak si můžete najít již nahrané cvičení na youtube.com. Najděte si takového instruktora, který na vás bude příjemně působit a bude vám vyhovovat jeho hlas i tempo. Budete překvapeni, jak se vaše tělo po pravidelném cvičení doma na podložce postupně zpevňuje.

Ať už si vyberete běh, jógu, nebo jakékoli cvičení doma či v posilovně, je důležité nezakrnět, i když to kolikrát není snadné. Vytvořte si z pohybu rituál, na který se budete těšit. Připravte se na něj – choďte s parťákem nebo se sluchátky v uších. Před jógou provoňte prostor vonnými tyčinkami. Každá taková maličkost vám pomůže podzimní období prožít nejen v plné fyzické, ale i mentální kondici.

Zdroj:

https://www.databazeknih.cz/knihy/jez-a-behej-165380