Premium obsah

Gabriela Partyšová. Oslavila 45. narozeniny a rozjela výzvu 100 dnů v pohybu

Gabriela Partyšová. Oslavila 45. narozeniny a rozjela výzvu 100 dnů v pohybu
Sto dnů neboli tři měsíce - vydržíte se každý den hýbat? Není třeba jít běhat, ale stačí vystoupit o zastávku dříve a jít se projít. Pojďte si to s časopisem Kondice a s moderátorkou Gabrielou Partyšovou zkusit. Aspoň 30 minut denně.

Výzva Sto dnů v pohybu odstartovala v červnu, kdy Gábriela Partyšová oslavila 45. narozeniny. „Už jsem takovou výzvu vyhlásila na Instagramu třikrát, přidávali se ke mně známé osobnosti a k nim další a další lidé,“ říká moderátorka. „Věřím, že i tentokrát se nám podaří vyvolat velkou vlnu.“

Zdroj: Youtube

Můžete začít pozvolna. Nevyzvednete děti ve škole autem, ale zajdete tam pěšky, dojdete na nákup, vystoupíte cestou do práce o zastávku dříve, najdete si na webu (například na videoportálu Kondice.cz) cvičení a protáhnete se podle něj.

Z deseti může být další týden patnáct minut, příště si přihoďte do auta běžecké oblečení a na místě, které je vám cestou z práce milé, si běžte zaběhat. Nebo můžete dojet na kole ke kamarádce nebo tchýni do vedlejší vesnice, zatímco zbytek rodiny jede autem. Vezměte si do práce plavky a cestou domů se stavte u bazénu (anebo u rybníka).

Proč sto dnů? Protože tři měsíce je dostatečná doba na to, aby na pohybu (a dalších nových zvycích) vznikla příjemná závislost. To potvrdily i výzkumy. Například odborníci z University College London zkoumali 12 týdnů zvyky 96 lidí (například jít si po večeři na 15 minut zaběhat, sníst po obědě kousek ovoce nebo si ráno zacvičit). A zjistili, že k vypěstování návyku lidé potřebovali v průměrně 66 dní. Někdo to zvládl za 18 dní, jiný až za 254. My věříme, že za sto dnů se dá rozhodně něco změnit a léto je ideální doba, kdy to nevzdat.

„Najednou zjistíte, že pohyb potřebujete ke každodennímu životu. Že už to není třeba dělat z donucení,“ zmiňuje Jarmila Wood, majitelka Blue Deer Agency, která projekt realizuje ve spolupráci s Gabrielou. „A pro koho je to hračka, může si přidat 100 dnů dobrých skutků. Takových těch malých. Že se na někoho usmějete, pomůžete mu do dveří, uvaříte kolegovi kafe,“ dodává Gabriela Partyšová.

Výzvu můžete sledovat na Instagramu 100 dnů v pohybu nebo u Gabriely Partyšové na Facebooku a Instagramu Kondice. Každý měsíc někoho odměníme.

Přidejte se nám.

Zdroj:

  • Autorský text
  • Gabriela Partyšová
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.