„Je to pro mě životní styl, filozofie, udává mi, jak se v životě chovat,“ říká Gabriela Partyšová. Dostala se k ní před sedmi lety, kdy měla zdravotní obtíže se zády, byla „rozbitá“ po rozvodu, potřebovala se hodně zklidnit a uspořádat myšlenky. V té době si dopřála roční studium jógy na Karlově univerzitě a stala se certifikovanou lektorkou. „Díky józe jsem se dozvěděla, že mám v sobě filozofku, jogínku, jemnou ženu i tvrdší byznysmenku, což mi umožňuje dělat v showbyznysu 25 let. Televizní prostředí je hodně tvrdé a konkurenční,“ říká.

Zdroj: VLM

Cvičí nejméně třikrát v týdnu, v pracovně náročnějších obdobích klidně i každý den. Jednou týdně sama doma (ne déle než 20 minut a hodně zařazuje pozice na otevírání srdce a pozice bojovníků), dvakrát týdně pak chodí za lektorem Tomášem Strnadem. Má totiž ráda, když ji někdo vede. „Jóga mi přináší vnitřní klid, lépe se mi spí, neřeším kraviny. Pustím si do sebe pozitivitu a energii,“ říká a dodává, že občas se k ní přidá i její syn, který ale dává přednost posilovně.

Meditovat neumí, ale pravidelně do svého režimu zařazuje čas na zklidnění. Tím je pro ni procházka, poslech vážné hudby nebo hra na piano.

V televizi nechce zůstat do důchodu, aby si lidé neříkali: „pane Bože, ať už to přepustí mladším,“ a lákalo by ji někdy v budoucnu předcvičovat jógu. „Ale jen jako doplnění k jiným aktivitám,“ směje se oblíbená moderátorka.

Zdroj: autorský text, rozhovor s Gabrielou Partyšovou