Premium obsah

Rozhovor s Nelou Boudovou: Už nejsem jen herečka a dabérka

Rozhovor s Nelou Boudovou: Už nejsem jen herečka a dabérka
Sympatickou brunetku znáte z mnoha filmů a také z divadelních prken, poslední tři roky se ale věnuje hlavně životnímu koučinku, protože ji odjakživa fascinovala lidská duše. Škola elitních koučů jí prý otevřela nové dveře a naučila neustále se rozvíjet a pracovat na sobě. „Snažím se kultivovat svůj vnitřek, učit se, jak být dobrým koučem. Člověk je most mezi spirituálním a materiálním světem,“ říká. My jsme se herečky zeptali, jak se sama udržuje v psychické kondici.
Zdroj: Marian Dvořáček

Nela Boudová se cítí být trenérkou či průvodcem, který nám pomáhá přecházet z jedné životní fáze do druhé. Coby koučka s lidmi rozebírá jejich problémy a pomáhá jim nastavovat si jasné, konkrétní cíle, které jsou splnitelné. Lidské příběhy jsou pro ni nevyčerpatelnými zdroji učení. Co ale dělá proto, aby si starosti svých klientů nenosila domů a byla sama v pohodě?

„Dobrý kouč musí být vždycky ve stavu nula, tedy v neutralitě. Mne se problémy jiných nedotýkají, protože já jim ani neradím. Pouze kladu otázky a oni si na ně sami odpovídají. Pomáhám lidem vidět věci z jiných úhlů, což jim může pomoct rozhodnout se třeba jinak nebo i na sebe pohlížet jinak. Naše sezení nejsou žádné seance,“ řekla Nela Boudová, kterou jsme zastihli na generální zkoušce ke Studentské literární show v rámci festivalu Svět knihy.

Změna pohybu pomáhá změnit i mysl

V posledních letech se snaží pečovat nejen o svoje tělo, ale také o duši, protože fyzično a psychično je prý jedna propojená nádoba. „Když pravidelně sportujeme, chodíme do přírody a staráme se o fyzickou schránku, tak to naší psychice samozřejmě pomáhá. Dokonce se říká, že když chceme rychle změnit emoce a dostat se do jiného psychického stavu, aby nám bylo dobře, musíme změnit pohyb těla. Takže si stačí chvilku zatancovat, zacvičit si, zatřást rukama,“ poradila nám trik, který také sama praktikuje.

Terapie místo tréninku: Seznamte se s mentálním koučinkem
Terapie místo tréninku: Seznamte se s mentálním koučinkem

Jsem nervózní. Konečně jsem se totiž rozhodla postavit se čelem k tomu, že ve svém životě momentálně nic nezvládám. Kvůli operaci nemůžu plnohodnotně cvičit a přijde mi, že ztrácím část svého já. Dokáže mě z toho dostat kombinace mentálního koučinku, pohybu a meditace, na kterou mířím? Jistá si vůbec nejsem, ale zkusit to chci.

Herečka se rozpovídala i o tom, jak důležité je pro zachování zdravé mysli střídání vzruchu a klidu. „Ze všech stran na nás útočí stres, všude se valí informace, doba je zrychlená. Pak je dobré se uzavřít do sebe a být jen sám se sebou. Důležité je také být neustále ve spojení s vyšším vědomím. Já to trénuju, ale neřekla bych, že se mi to neustále daří,“ přiznala herečka. Když je prý zavalena prací a opravdu hodně hraje, cítí pak nutkavou potřebu jít se sama projít do přírody, kde se zklidní. To by doporučila každému, kdo cítí, že se od sebe vnitřně odpojuje.

 

 

Zdroje:

  • Nela Boudobá, herečka a dabérka
  • Lucie Šáleová
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.