Skanzeny Vysoký Chlumec, Rožnov pod Radhoštěm a Veselý Kopec patří mezi nejhezčí skanzeny v zemi a nabízejí autentický pohled na historii, architekturu a kulturu různých regionů. Pokud máte zájem o prozkoumání minulosti a prožití jedinečného zážitku, neváhejte navštívit tyto skanzeny a ponořte se do atmosféry dřívější doby.

Zdroj: Youtube

Skanzen Vysoký Chlumec

Skanzen Vysoký Chlumec se nachází nedaleko města Hradec Králové a je jedním z největších skanzenů v České republice. Tento skanzen nabízí autentickou ukázku venkovského života východních Čech v 19. a 20. století. Procházejte se malebnými uličkami, obdivujte tradiční roubené chalupy, stodoly a další historické stavby. Skanzen Vysoký Chlumec také pořádá různé akce a ukázky tradičních řemesel, které oživují atmosféru minulosti.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších skanzenů v České republice. Nachází se v malebném prostředí Valašského muzea v přírodním parku Beskydy. Skanzen zahrnuje více než 150 historických objektů, včetně roubených chalup, stodol, mlýnů a škol. Procházka skanzenem vás zavede do života Valašska a umožní vám poznat tradiční řemesla, lidové zvyky a kulturu této oblasti.

Skanzen Veselý Kopec

Skanzen Veselý Kopec se nachází nedaleko města Veselí nad Moravou a představuje unikátní ukázku jižní Moravy v 19. století. Tento skanzen je známý svými krásnými roubenými stavbami, včetně chalup, sýpek a hospodářských budov. Procházejte se po malebných uličkách, obdivujte tradiční lidovou architekturu a uvidíte také expozice lidového kroje a řemesel. Skanzen Veselý Kopec je ideálním místem pro poznávání moravského venkova a jeho kulturního dědictví.

Zdroj:

  • https://mapy.cz/zakladni?q=skanzeny%20v%20%C4%8Desku&x=15.9470320&y=49.9626314&z=8
  • https://www.mistopisy.cz/pruvodce/kategorie-zajmu/7/skanzeny-cr/