Premium obsah

Návrat po porodu ke cvičení? Můžete si i ublížit

Návrat po porodu ke cvičení? Můžete si i ublížit
Obavy o ploché bříško, štíhlou siluetu a obecně dobrou kondici vedou ženy k tomu, že se ke sportování vrací záhy po porodu. Ale dokonce i zdánlivě nevinné jógové protahování může v nepřipraveném těle udělat víc škody než užitku, nemluvě o skákání na trampolínách nebo běhu. Na co si dát pozor a co určitě necvičit?

Pokud má žena po porodu oslabené pánevní dno, diastázu, popřípadě pupeční kýlu, měla by tomu uzpůsobit veškerý svůj pohyb. Tedy nejen cvičení a sport, ale i každodenní úkony jako zvedání miminka (s pokrčenými koleny a rovnými zády, jako když si člověk sedá na židli) či vstávání z postele (přes bok). Poté co si osvojí správné pozice a tím posílí pánevní dno a podpoří stahování rozestupu, může opatrně přejít, samozřejmě s ohledem na svoji fyzickou kondici, ke svým oblíbeným sportům. Ideálně pod dohledem pohybového specialisty nebo fyziologa, kteří upraví její styl s ohledem na její zdravotní problémy.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.