Premium obsah

Na tréninku s akrobatkou

Na tréninku s akrobatkou
Při vystoupení na šálách se divákům tají dech. Těla akrobatů jako kdyby popírala fyzikální zákony. Za úspěchem ale stojí tvrdý trénink. Akrobatku martinu illichovou ovšem vyhledává čím dál tím více lidí, kteří si chtějí splnit sen o ‚létání‘ nad zemí. Jaké to je, když se z běžného smrtelníka na chvíli stane akrobat?

Scházíme se v půl desáté dopoledne v pražských Nuslích. K místnímu centru pro nový cirkus přijíždí Martina na skútru s taškou IKEA plnou svých šál – těch závěsných. Dýchá na mě skoro až pařížská atmosféra. Pomalu se probouzející podzimní slunce, industriální prostředí Cirqueonu (centrum pro nový cirkus), usměvavé akrobatky trénující ve vedlejším sále. „Vy mě budete i fotit? To né, nejsem připravená!“ směje se Martina a na chvíli vypadá upřímně zděšená. I když by se mohlo zdát, že jsou cirkusoví umělci rozevlátí a dril je jim cizí, ve skutečnosti jim vládne pevný řád. Mám pocit, že jsme tu blíž baletu nebo gymnastice. Právě té se Martina také věnovala už od čtyř let.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.