Služby na svazích

Na sjezdovkách střediska Turracher Höhe se již mnoho let o vaše pohodlí denně starají komorníci. Pečují o velké i malé hosty a rádi přispěchají na pomoc s papírovými kapesníčky, krémem na opalování, sladkostmi, sklenkou prosecca nebo výtečnou zmrzlinou ze statku (od března).

Skialpové túry

Zajímavou nabídkou zimní sezóny v Korutanech je nockbergský trail, který spojuje pět lyžařských oblastí Katschberg, Innerkrems, Turrach, Falkert a Bad Kleinkirchheim/St. Oswald. Hodí se pro pohodové příznivce skialpinismu i sněžnic. Na každou etapu si naplánujte až šest hodin. Na některýh místech si lze trasu zkrátit vleky či lanovkami.

Bruslení na zamrzlých jezerech

Povrch některých korutanských jezer v zimě zamrzne a stane se z nich zrcadlově hladké kluziště pod širým nebem. Vyrazit můžete na největší zamrzlou plochu s přírodním ledem v Evropě – na jezero Weissensee. Od 20.1. do 3.2. 2024 se zde koná bruslařský maraton na 200 km.

Přírodní termály

Tip pro milovníky přírody - termální pramen Maibachl uprostřed lesa v blízkosti lázní Warmbad Villach tryská vodu jen po dlouho trvajících srážkách a tání sněhu, a vytváří malé termální jezírko.

Když se v Korutanech setmí

Na jihu Rakouska si na své přijdou i podnikavé „noční sovy“. Třeba během večerního lyžování (v Bad Kleinkirchheimu a Nassfeldu) nebo skialpinismu s čelovkou ve středisku Dreiländereck. Na mnoha místech se navíc pořádají túry se sněžnicemi při úplňku (v Dobratsch) nebo noční sáňkování (na Katschbergu, Turrachu).

Na běžky

Běžecké trasy najdete v Korutanech na mnoha místech. My doporučujeme vyrazit do Národního parku Vysoké Taury, k Weissensee, do Bad Kleinkirchheimu, Rosentalu nebo Katschbergu. Běžecká centra se také nacházejí ve sportovním areálu Villacher Alpenarena, v místě St. Jakob in Rosental, u Pressegger See v Nassfeldu a u jezera Pirkdorfer See.

Co ochutnat?

V korutanské alpsko-jadranské kuchyni se spojují čerstvé přísady z jednotlivých regionů, staré kuchařské tradice, jejich moderní pojetí a tvoří chutný celek. Víno, mošt a pálenka se v Korutanech vyrábějí po domácku. Určitě musíte ochutnat korutanské käsnudel, místní ryby, jako například korutanské pstruhy nebo siveny, lokální speciality ze zvěřiny, gailtalskou slaninu, Reindling a borovicovou pálenku.