Zjistěte, jaké je vaše vnitřní fitness zvíře!

1. Puppy jóga

Ve světě je jóga se štěnátky populární už poměrně dlouho, najdete ji už ale i u nás. A jak už název vypovídá, puppy jóga je spojení dvou fantastických aktivit: jógy a mazlení se se štěňátky. Je vědecky dokázáno, že pobyt se štěnátky a se psy obecně je dobrý pro naše psychické, ale i fyzické zdraví. No a o tom, jak dobré je pro nás cvičení jógy snad asi ani mluvit nemusíme.

Zdroj: Youtube

Na puppy józe většinou najdete štěňátka stará 7-13 týdnů, a je to pro ně zábavná forma socializace. Všichni pejsci jsou samozřejmě veterinárně ošetření a patří speciálně proškoleným majitelům nebo chovatelům. Na tohle dejte pozor! Může se totiž stát, že na puppy józe najdete štěňátko, které zrovna hledá svého nového páníčka. Já osobně bych po takové lekci odešla s minimálně třemi štěňátky.

V čem je puppy jóga vhodná pro ,lenochy'? Když se vám nějaká pozice nebude líbit, nebo vám bude připadat příliš náročná, vždy to můžete zamaskovat za hraní si s pejskem. Nikomu to nebude připadat divné!

2. Skákání na trampolíně

Jumping je oblíbený a velmi efektivní způsob cvičení. Skákání na trampolíně se vám možná zdá jako zábava pro děti, pro tento sport je ovšem potřeba dobrá koordinace těla i pevné svaly. Skákáním na trampolíně rychle spálíte kalorie a ještě se dobře pobavíte.

3. Bowling

Mnozí z nás mají bowling spojený s nějakou oslavou nebo s večírkem. Opravdu se ale jedná o sport, který je ve skutečnosti opravdu náročný a dobře působí na naše zdraví. Pravidelná hra bowlingu vám pomůže s koordinací a rovnováhou, posílíte svalstvo, a navíc se dobře pobavíte s přáteli a zlepšíte si mentální zdraví.

4. Lukostřelba

Pro některé možná netradiční sport, lukostřelba je ovšem neuvěřitelně zábavná a také poměrně fyzicky náročná. Naučí vás trpělivosti, dodá vám rovnováhu a donutí vás dobře mířit. Při lukostřelbě neposílíte pouze ruce, ale i ramena, záda, trup a celý kór těla.

Tak který z těchto méně známých sportů byste vyzkoušeli vy?

Zdroje: