Premium obsah

Klára Cibulková: Každý den cvičím a nevynechám procházku

Klára Cibulková: Každý den cvičím a nevynechám procházku
Někdy si připadám jak vydudaná fena, říká herečka Klára Cibulková, která hraje například Gretu Garbo v pražském Divadle Viola. S únavou se naučila bojovat: každý den cvičí a nevynechá procházku.

Na otázku, co dělá proto, aby se udržela v kondici a fit, odpověděla herečka, kterou diváci znají například ze seriálu Kukačky nebo Kriminálka Anděl, že se momentálně učí hlavně cíleně relaxovat a meditovat, aby ulevila své psychice. "Poslední dva roky dostala zabrat. Jakmile totiž nejsem v pohodě, záda mi to hned řeknou, což je zákon psychosomatiky."
Se zády má problém od dětství, proto každý den cvičí. "Mám svou sestavu pilates a jógy, vede mě má fyzioterapeutka. Také chodím na procházky, dost pohybu mám v divadle, na jaře bruslím, v zimě lyžuji, v létě vyrážíme na vodu a oblíbila jsem si jízdu na paddleboardu."
Momentálně je prý ve svém těle šťastná. Jako holka ale byla krev a mléko, to vystřídalo období, kdy brala antikoncepci a kortikoidy. "Celá jsem otekla a nalila se vodou. To nebylo komfortní období. Od narození svých dětí si občas připadám jak „vydudaná“ fena, což souvisí hlavně s únavou," směje se.
Kláru mohou diváci vidět ve Švandově divadle v inscenacích Hamlet, Cry Baby Cry a dalších, exceluje v roli Grety Garbo ve hře Skorpios na obzoru, která je od loňska na repertoáru Divadla Viola. Zahrála si také ve filmech Román pro ženy, Smrt pedofila, Swingtime.

 

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.