Premium obsah

Když bolí holeně. První pomoc (nejen) při běhu

Když bolí holeně. První pomoc (nejen) při běhu
S bolestmi holení se setkáváme napříč generacemi. Nejčastěji si na ně stěžují atleti, zvláště pak běžci. Běhají totiž po tvrdém povrchu, jako je asfalt nebo běžecký pás. Nazouvají přitom nevhodnou obuv. Často také neovládají správnou techniku běhu nebo své tělo přetěžují, zkrátka trénují příliš. Oblast holeně tak dostává zabrat a lehce dojde k jejímu přetížení.

Holeň, tedy část dolní končetiny mezi kolenem a kotníkem, je oblast, kterou tvoří mohutná holenní kost, kost lýtková, svaly, šlachy, kloubní spojení, vazy, nervy nebo cévy. Nejčastějším problémem této oblasti bývá přetížení, které bychom ale neměli brát na lehkou váhu. I z obyčejného přetížení se totiž po jisté době může vyklubat závažnější problém, který už nevyřešíme za jeden večer. Bolesti se mohou lišit různou intenzitou, můžeme cítit pálení, píchání, bolest může být ostrá, nebo nás dokonce budit ze spaní.

Proč bolí holeně?

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.