Populární zpěvák si udržuje stejnou váhu už od střední školy. Nejde mu ani tak o to vypadat dobře na pódiu, ale především být v dobré kondici. Sedmdesát pět kilo je tak pro něj optimální váha, kterou prý nechce překročit. Navíc pochází z rodiny, kde se celý život sportovalo – na lyžích stál už například ve třech letech – a k lásce k pohybu vychovával i syna Jonáše a dceru Ester, která je dnes už trojnásobnou olympijskou vítězkou. Tolik houževnatosti a píle jako ona prý ale Janek nikdy neměl, a tak u něj profesně vyhrála muzika.

Zdroj: VLM

Prkna miluje celá rodina

„U nás v rodině jsou měřítka nastavená od Ester, proti ní máme všichni v podstatě sedavý způsob života. Ale asi mám dobré geny,“ odpověděl naší reportérce na otázku, jak se udržuje v kondici.

„Celá rodina ale ujíždíme na klouzacích sportech, takže v zimě jezdíme na snowboardu a lyžích, v létě pak provozujeme vodní lyže a windsurfing.“ Právě při prohánění na prkně ve vlnách se prý cítí nejšťastnější a svobodný. Vodním sportům se nejraději věnuje v milovaném Řecku, kam se už dvacet let pravidelně vrací na dovolenou. Na ostrově Lefkada, kde panují ideální povětrnostní podmínky pro windsurfing, je prý schopný najezdit sedmdesát i osmdesát kilometrů denně. Občas také chodí běhat a zvedat činky do tělocvičny, což ho sice nebaví, ale trénink je prý potřeba, aby na windsurfu vydržel několik hodin v kuse.

Hladověním proti rakovině

Už pátým rokem zpěvák dodržuje přísný půst, během kterého hladoví, a to hned dvakrát do týdne. „Jsem na to už tak zvyklý, že nejíst mi nedělá žádné potíže. Podle teorie amerických lékařů by to mělo celkově posílit organismus proti všem možným onkologickým onemocněním. Jestli to skutečně funguje, to vám budu moct potvrdit až tak za dvacet třicet let,“ usmíval se při rozhovoru.

Janek Ledecký tak věří vědeckým názorům lékařů, kteří přišli s tím, že se cíleným půstem dá přenastavit buněčný metabolismus. Podle některých zahraničních studií může nízkokalorická dieta a pravidelný půst skutečně fungovat jako prevence nejen před rakovinou, ale například i cukrovkou nebo onemocněním srdce a cév.

Zdroje: