Oblíbený herec vede velmi aktivní život a je celoživotním milovníkem sportu, ke kterému ho vedli už jako malého kluka rodiče. V dětství chodil do Sokola, hrál fotbal, jezdil na kole a jakožto dítě z Orlických hor trávil spoustu času na sněhu. Dokonce se chtěl stát profesionálním atletem, nakonec ale vyhrálo herectví.

Zdroj: VLM

Trempování má pro něj zvláštní kouzlo

Dnes se věnuje hlavně běhání, terénní cyklistice, tenisu, golfu, beachvolejbalu a v zimě je co nejvíc na svahu, kde se prohání na carvingových lyžích nebo snowboardu. Nepohrdne ani trempováním, které si užíval hlavně zamlada.

„Jsem vášnivý turista. Moji rodiče kdysi chodili trasu Praha-Prčice a rádi nás brali do přírody, pod stanem nám byla vždycky dobře,“ řekl pro Kondici na křtu knihy o turistice. Jan Čenský přiznal, že láska k čundrům ho provází celý život a užívá si hlavně spaní pod širou oblohou – jenže být známou tváří je někdy i na obtíž. „Když jsem byl mezi ostatními trampy, občas se na mě tak podezíravě koukli a ptali se, zda jsem to opravdu já, ten princ z pohádky. Když jsem řekl, že ano, způsobilo to v partě docela pozdvižení.“

Jeden úraz na kole, druhý na prkně

Snad každý vášnivý sportovec se někdy potýkal s úrazem a nejinak tomu bylo i v případě známého herce. Ten se už v roce 2020 při pádu z kola tak pomlátil, že trvalo rok, než se dal kompletně dohromady. Měl posunutou klíční kost, utržené ucho, zlomenou ruku, tři žebra a nohu. Letos se mu sport vymstil znovu a musel jít dokonce na operaci s kolenem. Co přesně se stalo?

„Na horách jsem to letos trochu přehnal. Hrál jsem na sněhu i volejbal, ale jinak hodně prkno i lyže a začalo to bolet. Stáří je ponižující,“ dodal s úsměvem.

Herec a moderátor, kterého můžete vídat v pořadu Víkendová Snídaně na Nově, se prý na rehabilitaci po vážné operaci nechystá. Místo toho plánuje rychlý návrat do práce, i kdyby se tam měl dobelhat o berlích. „Na lázně bude čas, až mi jednou vymění kyčle,“ dodal se smíchem. Nyní se těší na léto, kdy si bude užívat windsurfing, kterému propadl před lety.

Tak schválně, dámy, souhlasíte s tvrzením, že muži zrají jako víno? Osobně myslím, že v případě Jana Čenského to platí dvojnásobně.