Premium obsah

Jak využívat pomůcky pro cvičení

Jak využívat pomůcky pro cvičení
V dnešní době se to cvičebními pomůckami na trhu jenom hemží. K nejznámějším se řadí různé závěsné systémy, balanční pomůcky nebo odporové gumy. Jejich využití je pestré a většinu lidí cvičení s pomůckami baví více než cvičení na strojích nebo s váhou vlastního těla. Navíc u řady těchto pomůcek dohledáme, že nám zaručí efektivní posílení středu těla. Je posilování s cvičebními pomůckami opravdu tak zázračné nebo má svá úskalí?

Začátečníci a cvičební pomůcky

Většina lidí, sportujících i nesportujících, nemívá správně nastavené držení těla, což je dáno špatnými oporami. Při špatných oporách naše tělo nespustí přirozenou svalovou souhru, ale spustí souhru náhradní, která ovšem z dlouhodobého hlediska nebývá pro tělo příznivá a může vést k přetížení pohybového aparátu. Pro úplné začátečníky nebo pokročilé cvičence, u kterých ale najdeme svalové dysbalance a poruchu svalové souhry, vřele doporučuji ze začátku zapracovat na zkvalitnění opory těla při cvičení s vahou vlastního těla na pevném podkladu. Později se lze dopracovat až k cvičebním pomůckám. Nalezení opory s těmito pomůckami je totiž mnohem těžší.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.