Premium obsah

Jak ovlivňuje dětská výživa zdraví dítěte

Jak ovlivňuje dětská výživa zdraví dítěte
Rodiče svým dětem často dopřávají nezdravá jídla z lásky k nim, ovšem neuvědomují si, jaké může mít nezdravá dětská výživa následky. Často slýchávám názor, že obezita je vrozená, proto se jí není možné vyhnout – a tímto mýtem rodiče omlouvají své děti z pubertální nadváhy. Správnou zdravou výživou nejen můžete předejít obezitě, ale má také značný vliv na zdraví a vývoj dítěte. V tomto článku se podíváme na to, jak správná zdravá výživa pozitivně ovlivňuje zdraví.

Vývoj mozku

Už od narození začíná vývoj mozku dítěte. Mozek je z největší části tvořen tuky, konkrétně nenasycenými mastnými kyselinami. Za správný vývoj mozku a růst nervové soustavy zodpovídají konkrétně kyselina alfa-linolenová a kyselina dokosahexaenová. Nejen tuky hrají důležitou roli, také vitaminy a minerály pomáhají se správným vývojem mozku, příkladem jsou vitaminy skupiny B, jód, zinek či železo. Kyselinu alfa-linolenovou čerpáme především z vlašských ořechů. Kyselina dokosahexaenová (neboli DHA) se nachází v největší míře v rybím tuku. Doporučený denní příjem pro děti se pohybuje okolo 150 až 200 mg DHA, a abychom těchto hodnot dosáhli, je nutné do týdenního jídelníčku zařadit minimálně dvě porce tučných ryb (losos, tuňák).

Správný růst

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.