Pozice

1. Dlaně by měly být umístěny na hraně v takové pozici, abyste se mohli pohodlně zapřít plnou vahou. Prsty směřují směrem k tělu. Pokud je tato pozice bolestivá, mohou vám pomoci madla, díky nimž se zápěstí dostanou do roviny s dlaněmi.

2. Lokty by měly stále mířit za tělo a neměly by vám se v žádné fázi cviku rozbíhat do stran. Nesnažte se chodit níž než do pravého úhlu.

3. Ramena jsou stažena dolů, neměla by utíkat směrem k hlavě. Nezapomeňte ani na své lopatky. Ty jsou zasazeny k hrudníku a směrem dolů...

4. Pupík vtáhněte dovnitř a zadek využijte jako přirozené těžiště. Trup je pevný, neprohýbejte se v žádné části zad. Pokud by byl cvik příliš těžký s nataženýma nohama, můžete nohy pokrčit a zapřít se o paty.

Zdroj: Youtube

Jak na to


SEDNĚTE SI

Sedněte si na stupínek/bedýnku/kraj postele. Nejprve umístěte ruce do správné polohy podél těla a dlaněmi se zapřete o okraj.


ZPEVNĚTE SE

Zkontrolujte, zda máte pupík vtažený dovnitř, ramena zatažená dolů a aktivní lopatky. Hlava by měla být v prodloužení páteře, koukejte přímo před sebe.


SPUSŤTE ZADEK DOLŮ

Spusťte zadek dolů a začněte s dipem. Dlaně jsou zapřené a vy se pomocí paží vytlačujete nahoru a spouštíte dolů. Soustřeďte se na to, abyste tlačili do dlaní a lokty při tom stále mířily za tělo


UDĚLEJTE 12 AŽ 14 OPAKOVÁNÍ

Udělejte alespoň 12-14 opakování ve 3 sériích. Dip kombinujte s dalšími cviky. Výhodou je, že tento cvik můžete cvičit opravdu kdekoliv. Lze ho snadno zařadit například do venkovního cvičení či zkombinovat s během.

Zdroje: